طرح‌های پارچه مبلی فضای باز

Perfecto

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده:

Allegro – Hawk

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Orlando

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Woolskın

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده:

Cordoba

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Dante

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Bravo

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Allegro – Legacy

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Trezor

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده: 

Buclette

عرض: ۱۴۰ سانتی‌متر جنس: ۱۰۰٪ پلی‌استر وزن پارچه: ‌۴۲۸ گرم موارد استفاده:

راهنمای صفر تا صد خرید بهترین پارچه مبلی برای فضای باز

امروزه کمتر محوطه روبازی را می‌توان سراغ داشت که مبلمان در آن دیده نشود. اما نکته‌ای که بیشتر به چشم می‌آید روکش پارچه مبلی برای فضای باز است که برای مبلمان در این نوع فضاها استفاده می‌کنند. با توجه به تفاوت چیدمان این نوع مبلمان و اینکه همیشه در معرض عوامل طبیعی قرار دارد، نگهداری از آن با چالش‌هایی همراه خواهد بود. آسام در راهنمای خرید امروز خود قصد دارد به بررسی نکات مهم در انتخاب پارچه مبلی outdoor بپردازد و مسیر خرید این نوع روکش مبلمان را با در نظر گرفتن فاکتورهایی مهم برای مشتری هموارتر کند. با خواندن این راهنما، علاوه بر آشنایی با کاربردهای پارچه مبلی فضای باز، با برندهای معتبر این نوع پارچه مبلی که در آلبوم مجموعه آسام موجود است، آشنا خواهید شد.

پارچه مبلی اوتدور برای چه فضاهایی مناسب است؟

پارچه مبلی مخصوص فضای باز به دلیل قرار گرفتن در موقعیت‌های غیرمعمول که عموماً در فضاهای بسته اتفاق نمی‌افتد، باید با دقت و حساسیت دوچندانی انتخاب شود. این نوع روکش مبلی برای فضاهای زیر مناسب است:

 • باغ‌ها و ویلاها
 • روف گاردن
 • فضاهای روباز کافه و رستوران‌ها

و درکل تمامی فضاهایی که به‌عنوان مکان غیرمسقف شناخته می‌شوند و در معرض عوامل طبیعی (باد و باران و تابش مستقیم نور خورشید) قرار دارند.

چرا روکش مبلمان برای فضای باز باید متفاوت باشد؟

پارچه مبلی برای فضای باز دارای استانداردهای خاصی برای تولید هستند. با توجه به افزایش تنش‌های محیطی، وجود مستقیم رطوبت در محیط و تأثیر آن در بلندمدت روی کیفیت پارچه و حتی ساختار مبلمان، تابش مستقیم نور خورشید و احتمال کپک‌زدگی پارچه، فرایند تولید و همچنین انتخاب این نوع پارچه باید با ظرافت و دانش بیشتری همراه باشد.

کارشناس فروش آسام محصولی را به شما معرفی خواهد کرد که در صورت نیاز به شست‌وشو با کمترین دردسر و با مواد شوینده قابل تمیز شدن باشد. از طرفی تأثیر تابش نور خورشید باید به کمترین میزان خود روی پارچه برسد. حتی نوع طراحی و دوخت پارچه مبلی اوتدور هم متفاوت است.

نکات مهم پیش از خرید پارچه مبلی برای فضای باز

ازآنجایی‌که باید محصول کاملاً متفاوتی را خریداری کنید، دقت به فاکتورهای زیر، روی دوام و ماندگاری پارچه مبلی تأثیرگذار خواهد بود:

تنفس پذیری پارچه

انتخاب پارچه با بافت مناسب که تنفس پذیر باشد، امکان کپک زدن و افت کیفیت پارچه را در بلندمدت به صفر می‌رساند.

مقاومت در برابر آب و رطوبت

مراقبت از پارچه مبلمان در فضای باز فقط به نصب سایه‌بان خلاصه نمی‌شود. درنهایت به دلیل رطوبت موجود در فضا، خطر کپک زدن بافت پارچه وجود دارد. درصورتی‌که در مناطق شرجی ساکن هستید و قصد خرید پارچه برای مبلمان را دارید، توجه به این نکته مهم روی ماندگاری محصول شما تأثیر می‌گذارد.

مقاوم در برابر تابش نور آفتاب

حتی اگر از سایه‌بان استفاده کنید، درهرصورت پرتوهای نور خورشید در هوا وجود دارند و به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم روی مبلمان می‌تابند. پس چه‌بهتر که از مقاومت پارچه مبلی برای فضای باز مطمئن باشید. رعایت این نکته از خطر رنگ‌پریدگی و بدشکل شدن ظاهر مبلمان شما جلوگیری می‌کند.

در زمان خرید پارچه مبلی اوتدور حتماً به برچسب محصول دقت کنید. چاپ علائمی مانند ضدآب بودن، سرعت خشک شدن، ضد لک بودن و روش شست‌وشو شما را از باکیفیت بودن محصولی که می‌خرید، مطمئن می‌کند.

مقاومت در برابر آتش

با توجه به اهمیت روزافزون ویژگی غیرقابل اشتعال بودن پارچه، این فاکتور برای پارچه‌های رومبلی که در فضای باز استفاده می‌شوند بسیار مهم است. حتماً در زمان خرید از فروشنده بخواهید پارچه ضدحریق را به شما معرفی کند.

رنگ پارچه مبلی

ازآنجایی‌که این نوع پارچه مبلی برای مبلمان فضای باز انتخاب می‌شود، لازم است در مورد رنگ پارچه هم دقت بیشتر داشته باشید. رنگ پارچه رومبلی باید بیشترین همخوانی را با عناصر محیطی مانند باغچه و گل و گیاهان و درختان داشته باشد. همچنین می‌توانید با پیاده‌سازی یک الگوی رنگی متضاد، این زیبایی و هارمونی را چشمگیرتر کنید.

توصیه می‌کنیم برای روکش مبلمان روف گاردن یا هر فضای باز دیگر به سراغ رنگ‌های روشن نروید. با توجه به تأثیر بیشتر آلودگی و لکه پذیر بودن رنگ‌های روشن، دردسر مراقبت و تمیزکاری آن‌هم دوچندان خواهد بود.

معرفی بهترین طرح‌های پارچه مبلی outdoor

اگر تصمیم دارید برای نونوار کردن پارچه رومبلی خود اقدام کنید یا برای روکش کردن مبلمان تازه فضای بازتان هنوز برنامه‌ای ندارید، بهتر است ابتدا با انواع پارچه مناسب مبلمان فضای باز و طرح‌های پارچه مبلی بیشتر آشنا شوید:

پلی‌استر

پلی‌استر مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. بنابراین اگر در مناطق شرجی زندگی می‌کنید، این جنس پارچه برای مبلمان فضای باز شما مناسب است.

مزایای پارچه پلی‌استر

 • چروک نمی‌شود و در طولانی‌مدت کمتر دچار ساییدگی و تغییر شکل خواهد شد
 • تمیز کردن آن بسیار آسان است و در صورت خیس شدن به‌راحتی خشک می‌شود
 • در فضاهای مرطوب و شرجی در برابر رشد کپک مقاوم است

آکریلیک

پارچه مبلی آکریلیک در رتبه بعد از پلی‌استر قرار دارد. شما می‌توانید در هر منطقه آب و هوایی، پارچه آکریلیک را به‌عنوان پارچه مبلی برای فضای باز انتخاب کنید.

مزایای پارچه آکریلیک

 • در برابر چروک و تغییر شکل مقاوم است
 • تمیز کردن آن بسیار آسان است و در برابر لکه‌پذیری مقاومت دارد
 • خاصیت ضد آب دارد و برای فضاهای مرطوب و بارانی مناسب است
 • دارای تنوع فراوان طرح و رنگ است

نایلون

پارچه مبلی نایلونی بیشتر برای تودوزی‌های مبلمان فضای باز استفاده می‌شوند و کمتر روکش‌های اصلی مبلمان با پارچه‌های نایلونی پوشانده می‌شود.

مزایای پارچه نایلونی

 • این نوع از پارچه‌ها خاصیت کشسانی بالایی دارند
 • مقاومت خوبی در برابر رطوبت و کپک از خود نشان می‌دهند

پارچه تکستایل

بافت پارچه مبلی تکستایل به‌عنوان یکی از انواع پرطرفدار پارچه مبلی اوتدور شناخته می‌شود که برای پارچه سایه‌بان هم کاربرد دارد. تکستایل درواقع همان پلی‌استر است با یک لایه پی‌وی‌سی.

مزایای پارچه تکستایل

 • مقاومت و دوام بالایی در برابر رطوبت و کپک زدن دارد
 • به دلیل وجود لایه PVC روی آن، زیر نور آفتاب دچار رنگ‌پریدگی نمی‌شود
 • در برابر حرارت، مقاومت بالایی دارد

کدام‌یک از جنس‌های پارچه رومبلی برای فضای باز مناسب نیستند؟

توجه داشته باشید همه انواع پارچه‌هایی که خارج از دسته‌بندی‌های ذکر شده انواع مناسب پارچه رومبلی اوتدور هستند، به دلیل نداشتن ویژگی‌های مناسب این نوع پارچه، برای روکش مبلمان شما در فضای باز توصیه نمی‌شوند. پارچه‌هایی که فاقد سازگاری مناسب با عوامل محیطی و ثبات رنگ بالا هستند، همچنین دوام قابل‌توجهی ندارند، در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند.

مشاوره خرید از آسام

برای خرید پارچه مبلی outdoor موردنظر خود کافی است با تیم کارشناسان باتجربه مجموعه آسام تماس بگیرید. ما با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه شما و همچنین آیتم‌هایی مانند بودجه‌بندی، متراژ پارچه به‌تناسب ابعاد و تعداد مبلمان، بهترین گزینه را معرفی خواهیم کرد. فراموش نکنید که اعلام منطقه آب و هوایی موردنظر برای انتخاب بهترین پارچه مبلی برای فضای باز اهمیت زیادی دارد.

قیمت پارچه مبلی outdoor

در نظر گرفتن قیمت پیش از خرید یکی از فاکتورهای مهمی است که هر مشتری باید به آن توجه داشته باشد. ما زمانی قیمت را اعلام خواهیم کرد که شما تصمیم نهایی را با توجه به نیاز خود گرفته باشید. مجموعه آسام ضمن توجه به فاکتورهای مهمی چون متراژ پارچه، طرح، جنس و برند انتخابی شما، قیمت نهایی پارچه مبلی برای فضای باز را اعلام خواهند کرد.

خرید محصولات