پارچه‌های مبلی و پرده‌ای هسپرا

درباره برند هسپرا

برند هسپرا، وابسته به شرکت هوم دکور (HomeDekor)، محصولات متنوعی در حوزه پارچه پرده ای ترک و پارچه مبلی تولید و در سراسر ترکیه و کشورهای منطقه توزیع و به فروش می رساند. شعار این کمپانی این است: “طرح هایی که به خانه شما روح می بخشد”. این کمپانی معتقد است که با داشتن برندهای انحصاری و معروف در سطح جهانی از جمله پارچه پرده ای هسپرا، خوشبختی را در خانه های خود تجربه خواهید کرد.
HesperaSliders

مشخصات پارچه پرده‌ای خوب

پارچه پرده ای هسپرا، همانند سایر پارچه پرده ای های خوب ترک، دارای مشخصاتی است که در اینجا بازگو می کنیم. همانظور که می دانید پارچه های پرده ای دارای وزن متوسطی هستند و عموما از آنها با عنوان پارچه چند منظوره نام برده می شود. این نوع پارچه ها از پارچه های لحاف و پوشاک سنگین تر هستند اما از پارچه های مبلی، کمی سبک تر هستند. نوع خاصی از این پارچه ها که عموما شفاف است، دارای وزن بسیار سبکی بوده و نباید برای اثاثیه و مبلمان داخلی از آن استفاده نمود.
چنانچه این نوع پارچه ها دارای الگو باشند، روی پارچه چاپ می شود. البته این طرح ها قابل گلدوزی نیز هستند. در نهایت، این نوع پارچه ها از جنس کتان، پنبه، ابریشم مصنوعی (الیاف سلولز طبیعی) و یا ترکیبی که شامل پلی استر است، ساخته می شوند. پارچه پرده ای هسپرا، که جزو بهترین های پارچه پرده ای ترک محسوب می شود، همانند سایر انواع پارچه پرده ای می تواند در مصارفی همچون پرده ها، بالش های رومیزی، صندلی های ناهارخوری، تخت خواب ها، عثمانی ها، روکش لحاف ها، هنرهای دیواری و یکسری لوازم ججانبی همچون کیف دستی، مورد استفاده قرار گیرد.
علاوه بر موارد فوق، باید توجه داشته باشید که اگر میخواهید که از این پارچه ها برای پوشاندن پنجره ها استفاده کنید، شاخص حریم خصوصی عامل مهمی است که باید به آن توجه شود. ممکن است پارچه های براق و شفاف دارای طرح مناسبی باشند که با فضای داخلی اتاق شما دارای هارمونی باشد اما از نظر حفظ حریم شخصی گزینه مناسبی نیستند.
پارچه های پرده ای بر اساس وزن دارای انواع مختلفی هستند. سه نوع عمومی از این پارچه ها عبارتند از:

  • پرده روان: پارچه ای بسیار روان که وقتی روی سطح قرار می گیرد آن را در آغوش گرفته، چین ها را نگه می دارد و به خوبی جمع می شود؛
  • پرده متوسط: همه کاره ترین نوع پرده است که تماس ناچیز با یک سطح برقرار می کند و البته به خوبی هم جمع می شود؛
  • پرده حجیم: اغلب سفت تر از سایر انواع است و باعث می شود فرم سطح را نپذیرد و از چین های نرم و پلیسه تشکیل می شود.

جنس پارچه پرده ای روان عموما از الیاف طبیعی همچون ابریشم (مانند کرپ و شیفون)، ابریشم سبک (مانند کرپ و گاباردین)، ریون و پلی استر است. جنس پارچه پرده ای متوسط نیز معمولا از پنبه (مانند باتیست، موسلین یا توری با وزن متوسط)، بافتنی جرسی (مانند پنبه و پلی استر)، پشم (مانند پارچه کت و شلوار) و پلی استر (مانند جیر مصنوعی) می باشد. اما پارچه پرده ای های حجیم دارای جنسی از نوع متالیک، خز مصنوعی، پنبه (مانند ارگاندی، ساتین، پارچه پهن و جین)، پلی استر (مانند ژاکارد و بروکاد)، پشم سنگین، ابریشم (مانند دوپیونی) و بافتنی (اسکوبا و پیکه) است.
با توجه به کیفیت پارچه های پرده ای ترک، می توانید با خیالی آسوده از تنوع برندهای این نوع پارچه لذت برده و با مشورت با یکی از کارشناسان مربوطه نسبت به تهیه آن اقدام نمائید. در این میان، پارچه پرده ای هسپرا، بدون شک می تواند یکی از بهترین انتخاب های ممکن شما باشد.

ماندگاری بالای پارچه پرده ای هسپرا

یکی از نشانه های ماندگاری یک پارچه بررسی آن با استفاده از آزمون مالش دوبل است که به تست وایزنبک (Wyzenbeek) موسوم است. در این آزمون، یک پارچه را با مالش به جلو و عقب مورد آزمایش ساییدگی قرار می دهند تا آنجا که نخ های آن پاره شود و یا اینکه اثر ساییدگی به طور قابل ملاحظه ای مشهود شود. هرچه مدت زمان وقوع این اتفاق طولانی تر باشد، پارچه مورد نظر در مقابل سائیدگی مقاوم تر بوده و در نتیجه، دارای ماندگاری بالاتری خواهد بود.
حقیقت این است که مالش دوبل تنها عامل ماندگاری یک پارچه محسوب نمی شود. عوامل دیگری همچون محتوای الیاف و بافت آن نیز در این موضوع موثر هستند. پارچه های مبلی و اثاثیه داخلی اغلب از الیاف مصنوعی مانند پلی استر و اکریلیک ساخته می شوند یا اینکه با الیاف طبیعی ترکیب می شوند. این الیاف مصنوعی باعث دوام بیشتر پارچه می شوند. به علاوه، برخی از بافت‌ها دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند. به عنوان مثال، بافت جناغی قوی تر از بافت اردکی ساده است. نوع بافت پارچه می تواند آن را در مقابل لکه، کپک یا نور UV محافظت کند.
پارچه پرده ای هسپرا از نظر ماندگاری دارای شاخص عملکرد بسیار مطلوبی قرار دارد و یکی از بهترین های پارچه پرده ای ترک محسوب می شود.

کلام پایانی

نیازی نیست که انتخاب نوع پارچه پارده ای بخشی دلهره آوری برای شما باشد. درست مانند خیاطی، فهمیدن آن زمان می برد، اما مطمئنا به هیچ وجه دشوار یا غیر ممکن نیست. مانند گذشته، دست زدن به پارچه بهترین راه برای دانستن کیفیت و نوع جنس آن است. اگرچه امروزه به دلیل افزایش فروش آنلاین، این موضوع چندان امکان پذیر نیست اما می توانید از طریق مشاوره قبل از خرید، ابهامات خود را برای تهیه یک پارچه پرده ای ترک فوق العاده همانند پارچه پرده ای هسپرا رفع کنید. نکته مهم این است که بدانید برای اثاثیه یا لوازم داخلی منزل خود، مجبور نیستید که فقط به پارچه های مبلی محدود شوید. در واقع، پارچه های پرده ای با وزن متوسط نیز می توانند یکی از انتخاب های موجود باشند که برای بسیاری از وسایل و اثاثیه منزل یا محل کار شما، کاربردهای فراوان دارند. برای تست ماندگاری هم تعداد ۱۵.۰۰۰ مالش دوبل برای یک پارچه پرده ای ماندگار مانند پارچه پرده ای هسپرا، می تواند یک معیار مطمئن برای انتخاب شما باشد. چنانچه در انتخاب خود شک دارید، کافی است که با کارشناسان ما در شرکت هنر و تجارت آسام تماس بگیرید تا در مورد انتخاب یک پارچه پرده ای ترک مناسب شما را راهنمایی کنند.
خرید محصولات