طرح‌های پارچه پرده‌ای هتلی

بایدها و نبایدها در زمان انتخاب و خرید پارچه پرده هتلی از آسام

پارچه‌های پرده‌ای همواره یکی از دوست‌داشتنی‌ترین اقلام دکوراسیون داخلی به شمار می‌روند. اما وقتی صحبت از پارچه پرده هتلی می‌شود، بر میزان جذابیت و کاربردی بودن آن افزوده خواهد شد. پارچه پرده مناسب هتل به دلیل شرایط محیطی خاصی که دارد باید با وسواس و نکته‌سنجی بیشتری انتخاب شود. آسام به لطف گنجینه تمام‌عیاری از بهترین طرح‌های پارچه پرده‌ای لوکس مناسب هتل از برندهای معتبر ترک و اروپایی، افتخار دارد در این مسیر، همراه و راهنمای مشتریان سخت پسند باشد. همچنین می‌توانید از جذابیت و کاربری این نوع پارچه پرده‌ای برای فضاهای مشابه دیگر هم بهره‌مند شوید.

پارچه پرده‌ای هتل برای کدام فضاها مناسب است؟

با توجه به اینکه صاحبان هتل‌ها تلاش می‌کنند حس و حال خانه را در هتل ایجاد کنند، انتخاب پرده برای هتل شباهت زیادی با فرایند انتخاب آن برای فضاهای خانگی دارد. بادرنظر گرفتن این نکته، به تقسیم‌بندی هریک از بخش‌های هتل که پرده هتلی نیاز دارند می‌پردازیم:

مناسب برای اتاق‌های هتل

مهم‌ترین بخش هر هتلی، اتاق‌های آن است. ازآنجایی‌که مهمانان عموماً از اتاق برای استراحت و تجدید نیرو استفاده می‌کنند، انتخاب پرده‌هایی که علاوه بر تنظیم نور اتاق، حریم شخصی آن‌ها را هم حفظ کند اهمیت زیادی دارد.

مناسب برای لابی (سالن ورودی)

فضاهای عمومی هتل به دکوراسیون جذاب، متنوع و شاد نیاز دارند. شما می‌توانید به‌تناسب سبک دکوراسیون و رنگ‌بندی آن از انواع پارچه پرده‌ای هتلی استفاده کنید. بعضی از هتل‌ها با اجرای دکوراسیون مجلل برای ورودی، مایل هستند انواع پارچه پرده لاکچری هتلی را انتخاب کنند.

مناسب برای کافی‌شاپ یا رستوران

کافی‌شاپ یا رستوران هتل ازجمله فضاهای است که نوردهی مناسب در آن به افزایش شادابی و سرزندگی محیط کمک می‌کند. شما می‌توانید انواع پارچه پرده‌ای لوکس را برای این بخش هتل در نظر بگیرید که آیتم نوردهی با آن به‌خوبی رعایت شده باشد.

آنچه پیش از خرید پارچه پرده‌ای هتلی باید بدانید

زمانی که با آگاهی کافی برای خرید پارچه پرده‌ای اقدام می‌کنید، رضایت شما ازآنچه خریداری کرده‌اید کامل خواهد بود. در ادامه نکات مهم پیش از خرید انواع پارچه پرده‌ای مخصوص هتل را یادآور خواهیم شد:

 • حریم خصوصی- تا چه میزان می‌خواهیم از دیده شدن فضای داخلی از خانه‌های مشرف یا دیده شدن محیط بیرون از داخل اتاق‌های هتل جلوگیری کنیم.
 • رنگ‌بندی- رنگ پارچه پرده‌ای در مواردی چون هماهنگی با هارمونی چیدمان، طرح های کاغذ دیواری یا رنگ دیوار، کوچک‌تر و بزرگ‌تر نشان دادن سالن، تاریک و روشن کردن اتاق‌ها و میزان کثیف شدن آن تأثیر دارد.
 • جنس پرده- جنس‌های مختلف کاربرد، قیمت، مراقبت و شستشوی متفاوتی هم دارند؛ به همین دلیل هنگام انتخاب باید حتماً به جنس پارچه توجه کرد.
 • برند محصول- وجود برندهای ترک و اروپایی دست شما را برای انتخاب یک محصول کاملاً باکیفیت باز می‌گذارد. شما می‌توانید ضمن مراجعه به آلبوم پارچه‌های پرده‌ای آسام، محصول و طرح پارچه پرده‌ای موردنظر خود را انتخاب و برای خرید پارچه پرده هتلی اقدام کنید.
 • تراکم پارچه- میزان تراکم پارچه‌ها متفاوت است و این تراکم در میزان عبور نور، گرما، سرما، صدا و همچنین در پوشانندگی، وزن، استحکام و چروک شدن مؤثر است.
 • طرح پرده- پارچه‌های طرح‌دار با وجود زیبایی که دارند باعث شلوغی و کوچک‌تر نشان دادن لابی یا اتاق نشیمن مهمانان می‌شود. به دلیل جلوگیری از عبور نور، موجب تاریکی سالن خواهد شد.

انواع پارچه پرده‌ای مناسب هتل

آشنایی با جنس‌های متنوع و طرح‌های پارچه پرده هتلی، مسیر انتخاب آنچه را که در نظر دارید هموارتر خواهد کرد. کارشناسان ما انواع پارچه پرده‌ای مناسب هتل را به شرح زیر دسته‌بندی کرده‌اند:

پرده  ضخیم (بلک اوت)

پرده بلک اوت بهترین و اولین انتخاب مدیران هتل‌ها برای اتاق‌های هتل است. این جنس پرده به‌خوبی تمامی نیازهای مهمانان را برآورده می‌کند. با توجه به اهمیت تنظیم نور در اتاق هتل، این نوع پرده بهترین انتخاب برای هتل‌ها به شمار می‌رود. همچنین نباید از قابلیت عایق بودن (صوتی) این پرده غافل شد.

پرده‌های بامبو یا حصیری

پرده بامبو یکی از محصولاتی است که در راستای حفاظت از محیط‌زیست تولید می‌شود. این نوع پرده قابل بازیافت است که به دلیل قابلیت جذب آلودگی کم، گزینه مناسبی برای اتاق‌ها و فضاهای عمومی و پر رفت‌وآمد هتل به شمار می‌رود.

پرده حریر

ظاهر دل‌نشین و آرام‌بخش پرده حریر به ایجاد سکوت دلخواه در اتاق کمک می‌کند. با نصب این نوع پارچه پرده هتلی می‌توانید از ورود نور طبیعی و افزایش شادابی فضا مطمئن باشید. همچنین می‌توانید در کنار پارچه‌های پرده‌ای حریر، طرح‌های پرده شید را در نظر بگیرید که به تاریک شدن فضا در ساعات شب کمک می‌کند.

توجه: برای نمایش خوش‌سلیقگی خود می‌توانید همه یا بخش‌هایی از لابی یا پنجره‌های اتاق مهمانان را با پرده حریر تزئین کنید. طرح‌های پارچه پرده‌ای حریر، لذت تماشای چشم‌اندازهای شهر را در شب دوچندان می‌کند.

پرده‌ کتان

پرده کتان به‌اندازه پرده‌های ضخیم از نوع بلک اوت قابلیت کنترل نور را ندارند. این نوع پرده‌ها چندان ضخیم نیستند و از طرفی قابلیت گرم‌کنندگی چندانی ندارند. بنابراین بهترین کار انتخاب پارچه به‌تناسب منطقه‌ای است که هتل در آن واقع شده.

پرده توری طرح‌دار یا پرده شب و روز

پرده‌های توری طرح دار جلوه لطافت و ظرافت هستند. اگر فضای غالب هتل شما سبک سنتی یا ویکتوریایی دارد، نصب پارچه‌های پرده‌ای هتلی از نوع طرح دار، بهترین گزینه است. این نوع پرده به‌خوبی پذیرای نور طبیعی است و از طرفی جلوی دید از بیرون را می‌گیرد.

پرده ابریشم

ممکن است بهترین پارچه پرده‌ای هتلی ازنظر شما، پارچه‌های ابریشمی باشند. این جنس پارچه پرده‌ای به‌خوبی پاسخگوی فضاهای لوکس هتل‌ها هستند، مانع ورود نور طبیعی و بیرونی می‌شوند و همخوانی بالایی با دکوراسیون داخلی دارند. همچنین پارچه ابریشمی عایق حرارتی بسیار خوبی در فصل تابستان به شمار می‌رود.

پرده ساتن

آخرین و پرطرفدارترین پارچه پرده‌ای مناسب هتل پارچه ساتن است. این جنس پارچه به جلوه دهی فضاهای کلاسیک در هتل‌ها اضافه می‌کند. طرح و رنگ پارچه ضخیم ساتن را با توجه به رنگ‌بندی چیدمان فضای موردنظر خود انتخاب کنید.

مزایای خرید پارچه پرده هتلی

خرید پارچه پرده‌ای مخصوص هتل مزایای زیر را به همراه دارد و خرید خاطره‌انگیزی را برایتان رقم خواهد زد:

 • جلوه دهی به چیدمان فضاهای هتلی و زیباتر کردن محیط داخلی
 • عایق حرارت و انرژی مناسب
 • ایجاد حریم خصوصی
 • تنظیم نور بخش‌های متفاوت هتل (اتاق‌ها، لابی، کافی‌شاپ یا رستوران)
 • بزرگ‌تر نشان دادن فضای موردنظر در هتل

آلبوم پروژه‌های اجراشده در آسام

شرکت هنر و تجارت آسام در راستای تأمین نیاز هتل‌ها و مراکز خدماتی تاکنون گام‌های مؤثری برداشته است.  این مجموعه موفق شده است درزمینهٔ مشاوره خرید، اجرا و نصب پارچه پرده‌ای هتلی، برای هتل‌های نام‌آشنای کشور، خدمات موردنظر را ارائه بدهد.

 • اجرای پارچه پرده لاکچری هتلی برای هتل مشهد
 • اجرای پروژه نصب پارچه پرده هتلی کوثر اصفهان
 • اجرا و نصب پارچه پرده مناسب هتل برای هتل میزبان بابلسر
 • اجرای پارچه پرده‌ای برای تالار زمرد و لابی هتل همای تهران
 • اجرای پارچه پرده لوکس مناسب هتل برای هتل استقلال ( سوئیت‌های طبقات 13، 14 و 15 و همچنین تالار دریای نور)
 • همچنین پروژه جولیا پارک واقع در خیابان 22 ولنجک

حل معمای انتخاب؛ از مشاوره تا خرید

انتخاب یک پارچه مناسب با تمامی شرایط ازجمله متراژ فضا، دکوراسیون و هارمونی با سایر اشیا، موقعیت هتل (بخش‌های متفاوت) و پنجره، میزان بودجه، مدل مناسب و نحوه اندازه‌گیری صحیح و اصولی همگی مواردی هستند که رعایت درست آن‌ها می‌تواند به داشتن یک پارچه پرده هتلی شیک و مناسب کمک کند. حال مشکل اینجاست که چگونه می‌توان تمامی این موارد را هنگام خرید پارچه پرده‌ای در نظر داشت؟؟

ازآنجایی‌که رعایت تمامی این اصول کار سخت و دشواری است و پیدا کردن یک برند معتبر و شناخته‌شده که کیفیت تضمین‌شده‌ای هم داشته باشد نیاز به تجربه دارد، مشاوران ما در آسام این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند که با دریافت مشاوره و راهنمایی از متخصصین این حوزه، انتخاب و خرید مطمئنی داشته باشند.

قیمت پارچه پرده هتلی

قیمت پارچه پرده مناسب هتل به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال:

 • انواع پارچه‌های توری و حریر ارزان‌تر و پارچه‌های مخمل و ابریشمی گران‌تر هستند.
 • رنگ‌های پرکاربرد‌تر مانند سفید و شیری قیمت ارزان‌تری نسبت به رنگ‌های خاص‌تر دارند.
 • هر چه بافت پارچه ریزتر و تراکم پارچه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

ما در آسام در تلاش هستیم با در اختیار قرار دادن اطلاعات موردنیاز در زمان انتخاب و خرید پارچه پرده هتلی، کمک کنیم تا مسیر را با آگاهی کاملی طی کنید و درنهایت از خرید خود رضایت داشته باشید.

خرید محصولات