طرح‌های پارچه پرده پذیرایی

راهنمای خرید بهترین پارچه پذیرایی 1403

امروزه تنوع بسیاری در جنس، طرح، کاربرد و قیمت انواع پارچه پرده پذیرایی وجود دارد و ترکیب انواع پارچه‌ها برای تولید مدل‌های جدیدتر و پرکاربردتر، این انتخاب را سخت‌تر کرده است. همچنین برند‌های مختلفی در جهان مشغول تولید انواع پارچه‌ها هستند که شناختن و خرید مطمئن از آن‌ها کار دشواری است.
مجموعه آسام طرح‌های متنوع و مختلفی از انواع برند‌های اروپایی و ترک را به مشتریان ارائه می‌دهد که افراد می‌توانند به راحتی و با دریافت مشاوره از متخصصین این مجموعه، از میان انواع مدل‌های آن‌ها انتخاب و خرید پارچه پرده ای کنند.

انتخاب درست پارچه پرده سالن پذیرایی​

برای انتخاب مناسب پارچه پرده پذیرایی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

حریم خصوصی

تا چه میزان می‌خواهیم از دیده شدن فضای داخل خانه توسط خانه‌های مشرف یا دیده شدن محیط بیرون از داخل خانه جلوگیری کنیم.

رنگ

رنگ پارچه پرده در مواردی چون هماهنگی با هارمونی سایر وسایل منزل و رنگ دیوار، کوچک‌تر و بزرگ‌تر نشان دادن سالن، تاریک و روشن کردن سالن و میزان کثیف شدن آن تاثیر دارد.

جنس

جنس‌های مختلف کاربرد، قیمت، مراقبت و شستشوی متفاوتی هم دارند؛ به همین دلیل هنگام انتخاب باید حتما به جنس پارچه توجه کرد.

برند

برند‌های گوناگونی در کشور‌های مختلف مشغول تولید پارچه پرده پذیرایی مدرن یا کلاسیک هستند که هر کدام قیمت و کیفیت متفاوتی دارند.

تراکم

برند‌های گوناگونی در کشور‌های مختلف مشغول تولید پارچه پرده پذیرایی مدرن یا طرح‌های پارچه پرده‌ای کلاسیک هستند که هر کدام قیمت و کیفیت متفاوتی دارند.

طرح

میزان تراکم پارچه‌ها متفاوت است و این تراکم در میزان عبور نور، گرما، سرما، صدا و همچنین در پوشانندگی، وزن، استحکام و چروک شدن موثر است.

تنوع گسترده در پارچه پرده سالن پذیرایی

برخی از انواع طرح‌های پارچه‌ پرده‌ای عبارت است از:

پارچه پرده‌ای حریر

پارچه پرده‌ای حریر، حداکثر میزان نور را از خود عبور می‌دهند و باعث روشن و دلباز شدن سالن پذیرایی شما می‌شوند. بافت این پارچه‌ها منسجم نیست و به همین دلیل شستشوی آسانی دارد.
اگر خانه شما دید زیادی دارد یا می‌خواهید حریم خصوصی‌تان بیشتر رعایت شود، می‌توانید از یک آستر برای زیر حریر استفاده کنید یا یک پارچه ضخیم‌تر برای روی آن در نظر بگیرید.

پارچه پرده‌ای توری

پرده‌های توری معمولا یادآور خانه مادربزرگ‌ها و نوستالژی است اما امروزه با تولید طرح‌های جدید و مدرنیزه کردن پارچه‌های توری می‌توانید از آن برای داشتن یک پرده پذیرایی مدرن نیز استفاده کنید.

این پارچه‌ها بسیار سبک هستند، دیر چروک و کثیف می‌شوند و شستشوی راحتی دارند. این پرده‌ها همچنین ضخامت بسیار کمی دارند و نور را در فضا پخش می‌کنند؛ بنابراین مناسب افرادی است که عاشق خانه پر نور هستند.

جنس توری را می‌توانید با دیگر پارچه‌ها هم ترکیب کنید. به عنوان مثال برای پر نور و لوکس نشان دادن فضا، توصیه ما استفاده از پرده توری با والان مخمل یا کتان است. در ضمن این جنس پارچه پرده‌ای معمولا در رنگ‌های روشن تولید می‌شود. بنابراین می‌توانید از آن‌ها همراه با ترکیب مختلفی از رنگ‌ها استفاده کنید.

پارچه پرده‌ای مخمل

اگر به دنبال یک پرده پذیرایی شیک و لوکس هستید، احتمالا از جنس مخمل استقبال می‌کنید. در دوخت پارچه پرده‌ پذیرایی کلاسیک و سلطنتی از پارچه‌های مخمل استفاده می‌شود که در کنار زیبایی بی‌نظیرش حریم خصوصی بیشتری را برای پنجره‌های مشرف شما فراهم می‌کنند.

ترکیبات مختلفی که پارچه‌های پرده‌ای مخمل با انواع حریر، ساتن و کتان ایجاد می‌‎کنند، برای افراد با هر سلیقه‌ای مناسب است.

پارچه پرده‌ای ساتن

ساتن از جمله پارچه‌هایی است که از قدیم پر کاربرد بوده و امروزه با رنگ و لعاب بیشتری تولید می‌شود. پارچه پرده‌ای ساتن به دلیل لخت بودن می‌توانند ظاهری شیک و آراسته به سالن پذیرایی شما بدهند.

پارچه ساتن به دلیل ضخامت نسبی که دارد می‌تواند پوشش مناسبی برای پنجره مشرف منزل شما باشد و از عبور نور تا حدی جلوگیری کند که می‌توانید در زمان‌های دلخواه، فضا را تاریک‌تر کنید. در بافت ساتن از نخ پنبه، کتان و ابریشم استفاده شده و ویژگی همه این الیاف‌ها را یک جا دارد.

پارچه پرده‌ای ابریشمی

پارچه ابریشم خاص‌ترین نوع پارچه برای دوخت پرده است و در بسیاری از خانه‌های اشراف خودنمایی می‌کند. اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ است و دکوراسیون آن کلاسیک و سنتی است، پرده ابریشمی می‌تواند جلوه و شکوه آن را چند برابر کند.

پارچه پرده ابریشمی بسیار حساس است و باید در نگهداری و شستشو آن بسیار دقیق بود.

چرا باید در سالن پذیرایی خود پرده نصب کنیم؟

انتخاب یک پرده مناسب برای سالن پذیرایی فواید زیادی دارد از جمله:

  • جلوه دهی به سایر وسایل منزل و زیباتر کردن محیط داخلی
  • عایق حرارت و انرژی مناسب
  • ایجاد حریم خصوصی
  • تنظیم نور سالن پذیرایی
  • بزرگ‌تر نشان دادن فضای سالن پذیرایی

قیمت انواع پارچه پرده‌ای برای سالن پذیرایی

قیمت پارچه پرده پذیرایی به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال انواع پارچه‌های توری و حریر ارزان‌تر و پارچه‌های مخمل و ابریشمی گران‌تر است. همچنین رنگ‌های پرکاربرد‌تر مانند سفید و شیری قیمت ارزان‌تری نسبت به رنگ‌های خاص‌تر دارند و هر چه بافت پارچه ریزتر و تراکم پارچه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر است.

ما در آسام در تلاش هستیم با دراختیار قرار دادن اطلاعات این چنینی، مسیر انتخاب تا خرید محصول را با آگاهی کاملی طی کنید و درنهایت از خرید خود رضایت داشته باشید.

حل معمای انتخاب؛ از مشاوره تا خرید

انتخاب یک پارچه مناسب با تمامی شرایط از جمله متراژ خانه، دکوراسیون و هارمونی با سایر اشیا، موقعیت خانه و پنجره، میزان بودجه، مدل مناسب و نحوه اندازه گیری صحیح و اصولی همگی مواردی هستند که رعایت درست آن‌ها می‌تواند به داشتن یک پارچه پرده‌ای پذیرایی پرده شیک و مناسب کمک کند. حال مشکل اینجاست که چگونه می‌توان تمامی این موارد را هنگام خرید پارچه پرده پذیرایی در نظر داشت؟؟

از آنجایی که رعایت تمامی این اصول کار سخت و دشواری است و پیدا کردن یک برند معتبر و شناخته شده که کیفیت تضمین شده‌ای هم داشته باشد نیاز به تجربه دارد مشاوران ما در آسام این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده اند که با دریافت مشاوره و راهنمایی از متخصصین این حوزه، یک انتخاب و خرید مطمئن داشته باشند.

خرید محصولات