کاغذ دیواری تگزم

درباره برند تگزم ایتالیا

اولین ایده های کاغذ دیواری تگزم ایتالیا به دهه 1970 برمی گردد، زمانی که در تورین، جیانفرانکو سالوی کاغذهای نقاشی دستی را مچاله کرد و روی دیوارها چسباند. اثر به‌دست‌آمده آن‌قدر جذاب بود که داستان از تورین به میلان منتقل شد، جایی که این کاغذ دیواری غیرمعمول گروه مشتاقی از مشتریان را پیدا کرد. سپس جیانفرانکو با تکمیل کردن اولین مجموعه از کاغذ دیواری ایتالیایی و به کمک یک طراح حرفه ای در آمریکا توانست مجموعه های منحصر به فرد و تکرار نشدنی خود را چاپ کرده و به بازار معرفی کند. سپس در سال 2010 جیانفرانکو تصمیم گرفت نام تجاری خود یعنیTEXAM را ایجاد کند. بعد از آن این برند تلاش کرد تا تکنیک‌های چاپ سنتی را با مدرن‌ترین و پیشرفته ترین روش ها ترکیب کند و تیم خلاق خود را به سبکی دقیق هدایت کند که توجه به جزئیات، طراحی لوکس، تکنیک‌های پردازش دقیق و به کاربردن مواد اولیه مرغوب از اهداف اصلی آن ها در طراحی باشد. اکنون در تیم این برند با بیش از 20 نفر متخصص در بخش های گوناگون هر روز تلاش می کنند تا کاغذ دیواری تگزم ایتالیا را به محصولی لوکس و خاص تبدیل کنند که تمام جزئیات آن خلاقانه طراحی شده است. این برند دائماً به دنبال نوآورانه ترین فناوری ها می باشد و آنها را در مجموعه های جدید کاغذ دیواری خود به کار می برد. امروزه می توانید طرح های مختلف، نقوش سینوسی و بافت های متفاوت را در انواع طرح های آن ببینید. کاغذ دیواری تگزم ایتالیا یک بازی نور و رنگ است که فضا را زنده می کند، همچنین روح مجلل و بی نظیر آنها به دلیل ترکیب تکنولوژی و مواد پیچیده مانند کوارتز، مخمل، شیشه، پارچه و فلز، زیبایی خیره کننده ای دارد. در واقع تمام طرح های برند تگزم در راستای طراحی ساده و در عین حال خاص می باشد تا این محصول با هر سبک اکسسوری در هر اتاقی سازگار و پاسخگوی تمام سلایق نیز باشد.
TexamWallpaper2

معرفی کالکشن های برند کاغذ دیواری تگزم ایتالیا

کالکشن ALKIMIA

آمیختگی عناصر طبیعی نتیجه ادراک چیزی آشنا و قابل تشخیص با محتوای کلاسیک و معاصر را به ارمغان آورده است.  این اصل اجازه می دهد تا این طرح همان چیزی باشد که به یک کاغذ دیواری تگزم ایتالیا معنایی اصل می دهد.

آلکیمیا مستقیماً از الیاف گیاهی الهام گرفته شده است که برای تولید آن از مواد بازتولید استفاده می شود. ساختار این طرح‌ به نور اجازه می‌دهد تا شدت‌های متفاوتی از طرح، تغییرات رنگی و ادراک ماده‌ای را ایجاد کند که به دیوار نقش و طرحی جذاب می بخشد.

 

کالکشن DUET

وقتی اولین بار به این طرح نگاه می کند انگار دو فردی که جدا از هم و در عین حال مکمل یکدیگر هستند، را می بینید. دو الگوی مختلف که یک سبک را در بر می گیرند: یکی مدرن و ظریف، دیگری طبیعی وساده. مجموعه Duet از زیبایی فرم های ساده و واقعی و اصیل ترین طرح های طبیعت الهام گرفته شده است. استفاده از الیاف طبیعی مانند کتان و رنگ هایی که نشان از طبیعت دارد، به این مجموعه ظاهری بسیار خارق العاده می بخشد.

 

کالکشن لوکس (lux)

این طرح با شعار “نور و لوکس در کنار هم” طراحی شده است. چرا ترکیب نور و لوکس؟ زیرا بسته به نحوه تغییر نور، طرح و رنگ ها می توانند متفاوت باشند، درخشان شوند یا منعکس شوند. لوکس، زیرا این مجموعه شکوه زیادی را به نمایش می گذارد که با سلیقه کسانی که می خواهند همیشه منحصر به فرد باشند هم راستاست.

با کمک این طرح می توان دگرگونی هایی مشابه آنهایی که در طبیعت یافت می شوند را درک کنیم، جایی که به راحتی می توان این طرح های طبیعی را با گرافیک و تکنولوژی روی کاغذ دیواری تگزم ایتالیا پیاده سازی کرد.

کالکشن AMBIENT

“لوکس بودن در کنار سادگی” شعار اصلی این طرح است. کاغذ دیواری Ambient که یکی از طرح های کاغذ دیواری تگزم ایتالیا ست هر فردی را با هر یک از الگوهای خود مجذوب می کند. توانایی باورنکردنی در انتقال زیبایی، طبیعی بودن و جذابیت پارچه های باستانی را منتقل می کند که کل مجموعه این کالکشن از آن الهام گرفته است.

مجموعه‌ای شاعرانه که در آن رنگ‌های ملایم و طرح‌های ظریف در هم تنیده شده و ظرافتی بی‌صدا را آشکار می‌کند که به هر محیطی فضایی گرم و فراگیر می‌بخشد.

کالکشن ID

هویت، یک عنصر اساسی برای شناخت شخصیت، ذوق و روحیه هر فرد است. ID مجموعه ای از تصاویر در رنگ های متنوع و اشکال خاص گرافیکی در طراحی کاغذ دیواری ایتالیایی است. برخی از آنها با استفاده از رنگ های تعیین کننده با سلیقه مدرن سازگار می شوند و برخی از طرح های آن کاملا به سبک قدیمی یا کلاسیک می باشند.

یکی از ویژگی های اصلی این مجموعه استفاده از مواد مختلف و طرح های گوناگون و چند جانبه است که تصاویر روی هم را تفسیر کرده و با آن ترکیب می شود. این رویکرد سبک چندگانه، به طرح ها امکان استفاده از تصاویر کلاسیک را در محیط های مدرن و یا بالعکس می دهد.

سخن پایانی

در مجموع می توان گفت کاغذ دیواری تگزم ایتالیا برگرفته از تمام عواطف و احساسات حیات روی زمین است. جایی که می توان در عین سادگی پیچیدگی های فراوانی را دید و در عین زیبایی، در هم آمیختگی هایی را درک کرد. این مفهوم طبیعت و زندگی است که سرلوحه طراحی های برند تگزم می باشد. الهام گرفتن از عناصر طبیعی و پویا، همیشه راهی به سوی خلاقیت و دگرگونی را نشان می دهد و این راز طرح های تگزم است.
خرید محصولات