دکوراسیون اتاق کودک

نویسنده: |به‌روز‌رسانی: فروردین ۱۶ام, ۱۴۰۱|تعداد مشاهده: ۴۲۹|

دکوراسیون اتاق کودک

اتاق کودکتان

آیا در خانواده شما نوزادی به دنیا می آید و با مبلمان و دکوراسیون اتاق کودک مشکل دارید؟ یا اینکه کودک خانواده بزرگ شده و لازم است اتاق خواب را مرتب و تخت و کمد لباس را عوض کرده و چهره جدیدی به محیط بدهید؟ اما با این وجود نمی دانید چگونه اتاق کودک را تزئین کنید؟ در اینجا چند ایده جدید برای دکوراسیون اتاق خواب کودک به شما معرفی می کنیم. اما پیش از آن نکاتی هست که باید به آن توجه کرد.

ایجاد دکوراسیون اتاق کودک شامل ترکیبی لذت بخش از تخیل و عملکرد است. رنگ‌های دیواری پر جنب و جوش و خنثی از نظر جنسیت مانند پاستل‌های ملایم یا زردهای بازیگوش، بوم نقاشی دیواری عجیب و غریب با جنگل‌های مسحور، موشک‌های سر به فلک کشیده یا حیوانات دوست‌دار را تشکیل می‌دهند. عناصر کاربردی مانند قفسه بندی چند طبقه فضای ذخیره سازی و نمایش را برای اسباب بازی های گرامی و کتاب های داستان رنگارنگ فراهم می کند و حس خلاقیت سازمان یافته را ترویج می کند. گوشه ای دنج برای مطالعه که در گوشه ای قرار دارد، با کوسن های مخملی و سایبانی فریبنده تزئین شده است که عشق به مطالعه و کاوش تخیلی را تقویت می کند. با لمس‌های شخصی‌شده مانند نمودارهای قد و نمایش‌های هنری، اتاق مانند کودک تکامل می‌یابد و شخصیت منحصربه‌فرد و علایق در حال رشد او را منعکس می‌کند و در نتیجه فضایی ایجاد می‌کند که شگفتی و راحتی به طور هماهنگ در کنار هم قرار می‌گیرند.

حتما زمانی را صرف برنامه ریزی برای طراحی اتاق کودک خود کنید. به یاد داشته باشید، اینجا جایی است که شما و کودک دلبندتان اوقات گران بهای خود را باهم سپری می کنید، خاطرات بی شماری را می سازید و البته عکس های زیادی می گیرید، بنابراین زمانی را برای فکر کردن به طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک خود صرف کنید.

طراحی اتاق کودک با الهام گرفتن شروع می شود. کمی وقت بگذارید و به دنبال الهام گرفتن از طراحی های اتاق کودک در اینترنت و یا مجله های دکوراسیون باشید و حواستان به چیزهایی که مورد علاقه شما هستند مانند تم ها، رنگ ها، هنر، پارچه ها و غیره باشد. بعد از آن قطعات الهام بخش یا عکس ها را مرور کنید و سعی کنید سبک خود را مشخص کنید و دقت داشته باشید که سبک اتاق کودک را طوری انتخاب کنید که مطابق با سلیقه شخصی کودک شما هم باشد.

حالا که آماده اید برای آغاز دکوراسیون اتاق کودکتان، گام های زیر را در نظر بگیرید:

اتاق کودکتان
  • ۱. بودجه بندی را فراموش نکنید. مشخص کنید که چقدر می توانید برای اتاق کودک هزینه کنید.
  • ۲. هنگام آماده کردن اتاق کودک در خانه، داشتن یک جدول زمانی کمک می کند. مخصوصا اگر طراحی اتاق را برای یک نوزاد که هنوز به دنیا نیامده در نظر دارید. بهترین جدول زمانی به شما زمان زیادی می دهد تا پروژه را قبل از رسیدن نوزاد به پایان برسانید. در حالت ایده‌آل، توصیه می‌ شود تا هفته‌ های ۱۸ تا ۲۰ یک طرح طراحی اتاق کودک و بودجه ‌مناسب برای آن را تهیه کنید.
  • ۳. چه در حال نصب کاغذ دیواری هستید یا رنگ آمیزی اتاق کودک، حتماً این کار را زودتر انجام دهید تا قبل از آمدن کودک زمان زیادی برای تهویه هوای اتاق وجود داشته باشد.
  • ۴. فضای زیادی برای جابجایی بگذارید: از پر کردن اتاق خواب با مبلمان زیاد خود داری کنید و فقط به قرار دادن چیزهای ضروری توجه کنید.
  • ۵. یک گوشه مخصوص نوشتن و نقاشی کردن با یک میز کوچک مناسب و صندلی آماده کنید.
  • ۶. اثاثیه کمتری را در اتاق خواب کودک قرار دهید تا کودک به تنهایی بتواند اسباب بازی های خود را بردارد و به راحتی آنها را برگرداند.
  • ۷. یک کتابخانه کوچک در اتاق قرار دهید تا کتاب‌ها را در دسترس کودکان بگذارد.
  • ۸. با روانشناسی رنگ ها و تاثیرات آن روی خلقیات کودک آشنا شوید و هارمونی رنگ مناسبی در دکوراسیون اتاق کودک خود به کار ببرید.
اتاق کودکتان
این مراحل ممکن است سخت و حتی بیش از حد انتظار زمان بر بنظر برسد اما گرفتن راهنمایی و مشاوره از متخصصان آسام این زمینه همیشه می تواند یک راه خوب برای صرفه جویی در زمان و بالا بردن کیفیت کار باشد. شما می توانید با متخصصان حرفه ای ما در ارتباط باشید.
اتاق کودکتان

نظر بگذارید.