پرده کلاسیک

نویسنده: |به‌روز‌رسانی: بهمن ۴ام, ۱۳۹۸|تعداد مشاهده: ۷۹۳|

پرده کلاسیک

برای همه‌ی ما پیش می‌آید که وقتی از درب ورودی وارد فضای جدیدی می‌شویم، ذهن کنجکاو و کاوشگر ما تحریک می‌شود و اولین نگاه ما به دیوارها، سقف، چراغ، سپس به زمین، وسایل و مبلمانی که آن فضا را پر کرده‌اند و نحوه‌ی چینش آنها جذب می‌شود، و ذهن ما در کمتر از دو ثانیه تصمیم می‌گیرد که به طور کلی بگوید: ” عجب جای زیبایی” یا ” چه مکان دلگیری!” و به همین ترتیب ایده‌ی اولیه مثبت یا منفی از شخصیت صاحب آن خانه و آن مکان در ذهن ما شکل می‌گیرد: ” چه خانه‌ی زیبایی! قطعا صاحبخانه آدم با سلیقه‌ای است! ” یا ” چه دفتر کار نامنظمی! مشخص است که مدیر این دفتر، یک فرد بی دیسپلین و بی دقت در امور است!”

چرا از پرده های کلاسیک در خانه استفاده کنیم؟

در میان انواع مختلف پرده هایی که می توان در خانه استفاده کرد، پرده های کلاسیک یک راه حل واقعا زیبا با تاثیر زیبایی شناختی قابل توجه است. آنها محصور کننده هستند و واقعا تفاوتی در اثاثیه خانه ایجاد می کنند زیرا رنگی شیک و رنگارنگ به اتاق می دهند و زمینه را دلپذیرتر می کنند. به دلیل لوکس و مجلل بودن و تنوع در طرح ها و مدل هایش، همیشه یکی از گزینه های محبوب مردم برای فضای داخلی منزل یا محل کار بوده است. پردههای کلاسیک میتوانند از مواد مختلفی ساخته شوند: از پردههای سختتر، مانند مخمل، تا پردههای سبکتر و شفافتر مانند پلیاستر، ویسکوز، روبند، ابریشم و هیچ محدودیتی برای سلیقه و تخیل هر یک از شما وجود ندارد. از آنجایی که از پرده کلاسیک بیشتر در مکانهایی استفاده میشود که بزرگ با دیوار و پنجره ی بلند هستند، در نتیجه میزان پارچه پرده ای و و ابزار بیشتری برای دوخت آن لازم است؛ که این در سنگین شدن پرده موثر می باشد و بدلیل همین سنگین بودن پرده کلاسیک یا سلطنتی، به طبع باید از میله بزرگ و محکم تری از جنس آهن، برنج یا چوب استفاده کرد، که این خود دلیلی برای استفاده نکردن از این نوع پرده ها برای فضاهای کوچک به شمار می رود. همین سنگین بودن این نوع از پرده ها باعث میشود که شستشوی آنها کمی دشوار باشد، که این مشکل با مراجعه به یک خشکشویی حل میشود. همچنین پرده های سلطنتی که به صورت چند لایه و آستردار می باشند، درواقع در صرفه جویی مصرف انرژی تاثیرگذار هستند. چون در زمستان مانع خروج گرما و در تابستان مانع خروج سرما از محیط خانه به بیرون می شوند.

برای انتخاب مدل پرده مناسب خانه تان، علاوه بر ارزیابی میزان روشنایی خانه ، باید سبک چیدمان مبلمان خانه را هم در نظر بگیرید. باید به رنگ یا به اصطلاح تم دکوراسیون داخلی منزل ، ابعاد و مساحت فضای مورد نظر و اینکه برای چه مکانی می خواهید پرده را انتخاب کنید نیز توجه کافی داشته باشید.

پرده سلطنتی

امروزه در بسیاری از خانه ها مشاهده می شود. این پرده بیشتر برای منازل کاربرد دارد تا مکان های اداری و تجاری. البته بعضی اداره ها با توجه به نوع فعالیتی که دارند، از پرده سلطنتی نیز استفاده می کنند. (این نوع پرده را به صورت ۲ تکه برای پنجره های عریض نصب می کنند. )این پرده ها معمولا گران قیمت هستند و برای فضاهای لوکس و مجلل بکار می روند.

پرده رومن

همچنین طبق نظر روانشناسان، احوالات درونی انسان‌ها به بیرون نمود پیدا میکند، به همین علت بیشتر میبینیم افرادی که از سلامت روحی کامل برخوردار هستند و از درون افراد شادی هستند، لباسهای مرتب تری میپوشند ومحل زندگی آنها با سلیقهی بیشتری چیده شده است و برعکس افراد افسرده اتاقهای شلوغ تر، پوشش نامنظم تر و یا مدل موی ژولیده دارند. و البته این حتی یک رابطهی دوطرفه است یعنی به همان میزانی که روحیات درونی هر شخص بر نوع پوشش و طراحی و چیدمان فضایی که درآن قرار دارد تاثیر میگذارد، زیبایی یک محیط بر شادی و خلق خوی هر فرد تاثیر مستقیم دارد. میتوان گفت طراحی داخلی، خواسته یا ناخواسته بر روی روحیه افراد و انرژی آنها در طول روز اثرگذار است.

نظر بگذارید.