دکوراسیون داخلی مدرن

نویسنده: |به‌روز‌رسانی: بهمن ۱۱ام, ۱۴۰۰|تعداد مشاهده: ۸۹۱|

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن به سبکی از طراحی می گویند که اوایل قرن بیستم ظهور کرد و هنوزهم الهام بخش خیلی از طراحان داخلی معاصر است.
طراحی مدرن با پالت رنگی تک رنگ، خطوط تمیز، طراحی مینیمالیسم، مواد طبیعی و نور طبیعی مشخص می شود که این دقیقا به یک جنبش زیبایی شناسی تاریخی اشاره دارد که بین اوایل تا اواسط قرن بیستم رخ داد. البته باید دقت داشته باشید که “طراحی مدرن” با اصطلاح “طراحی معاصر” اشتباه گرفته نشود یا به جای یکدیگر استفاده نشوند.

در واقع طراحی مدرن به سبک زیبایی شناختی یک لحظه خاص تاریخی اشاره دارد، در حالی که طراحی معاصر به سبک های همیشه در حال تحول زمان فعلی اشاره دارد. سبک معاصر فلسفه خاصی از طراحی را در بر نمی گیرد، بلکه اصطلاحی است که برای توصیف گرایش های طراحی داخلی امروزی به کار می رود، که لزوماً ریشه در هیچ سبک طراحی خاصی ندارند ولی طراحی مدرن کاملا یک سبک متمایز است.

عنصر تعریف کننده طراحی مدرن

اما حالا که تفاوت طراحی مدرن و معاصر را میدانید و تصمیم گرفته اید ظاهر خانه¬ی خود را مدرن کنید، مشخصه های اصلی زیر را در رابطه با طراحی مدرن نظر بگیرید.

  • خطوط تمیز

خانه های مدرن با خطوط تمیز و مستقیم و با کمترین تزئینات ساخته شده اند..

  • دکوراسیون منزل به سبک مینیمال

فضاهای مدرن اصلا شلوغ نیستند و خالی از عناصر غیر ضروری هستند. همچنین دکوراسیون مدرن، مطابق با مد و ترند هر فصل و سال پیش میرود.

  • رنگ‌های خنثی

در سبک مدرن از رنگ‌های روشن خیلی استفاده نمیشود بیشتراز پالت های تک رنگ و در طیف رنگی خنثی مثل رنگ های سفید، بژ، خاکستری، سیاه و پاستلی استفاده میشود.

  • پلن باز

در طراحی مدرن از میز، مبلمان و غیره به جای دیوار برای تمایز بین فضاهای یک خانه استفاده میشود. به عنوان مثال، یک جزیره آشپزخانه می تواند آشپزخانه را از اتاق ناهارخوری جدا کند، و یک مبل سکشنال می تواند فضای یک اتاق نشیمن باز را نشان دهد.

  • مبلمان بلند

مبلمان بلندی که روی زمین قرار گرفته اند، حتی اگر از مواد طبیعی مانند چوب یا فلز رنگ نشده ساخته شده باشند، می توانند ظاهری مدرن به خانه شما ببخشند. روکش‌های چرم و پارچه، روکش‌های چوبی (مانند آن‌هایی که برای ایجاد صندلی کلاسیک مدرن در اواسط قرن ۲۰ استفاده می‌ شدند)، شیشه، کروم و استیل نیز روکش‌های محبوب مبلمان مدرن هستند.

آماده‌اید فضای خود را شیک و به ‌روزرسانی کنید؟

مهم ترین موضوع برای دکوراسیون داخلی خانه این است که به همه چیز آن، از تئوری رنگ گرفته تا ترکیب الگو، تسلط داشته باشید. از خرید مبلمان گرفته تا طراحی نور و روشنایی وحتی انتخاب جدیدترین گلدان گلخانه ی خود!
اما راه سریع تر اعتماد به مشاوره ی متخصصانی است که با مهارت هایی که به دست آورده اند مطمئناً خانه و آپارتمان  شما را بیشتر شبیه خانه می کنند!
شما میتوانید همین حالا با مشاوران متخصص ما در آسام برای آوردن زیبایی فضای مدرن به خانه­ تان در تماس باشید.

نظر بگذارید.