پارچه دیواری چیست؟

نویسنده: |به‌روز‌رسانی: دی ۶ام, ۱۴۰۰|تعداد مشاهده: ۱۵۶۰|

پارچه دیواری چیست؟

پارچه دیواری

پارچه دیواری نسل جدید و البته قدیمی از دیوارپوشهای تزئینی است که این روزها رقیب شماره یک کاغذ دیواری حساب میشه.

چرا قدیمی چرا جدید؟

در زمانهای گذشته، در کشورهای اروپایی، وجود داشتند افرادی که برای خانه هایشان از پارچه دیواری استفاده میکردند، البته فقط اعیان ها و ثروتمندها قادر به انجام این کار بودند! حتی برخی اشاره دارند که در بخش هایی از کاخهای کوروش و داریوش هم از پارچه دیواری استفاده میشده! (بالاخره استفاده از این نوع تزئین برازنده ی پادشاهان و نجیب زادگان بوده و هست!)

این نوع دیوارپوش برای مدتی فراموش شده بود تا دوباره جانی تازه گرفت و پر قدرت تر به بازار برگشت و رقیب سرسخت کاغذ دیواری شد تا نشان بدهد که هنوز دود از کنده بلند میشود و بقول فرنگی هاGold is Old “! “

علت جا باز کردن این دیوار پوش لاکچری در دل مشتریها به عوامل مختلفی برمیگردد از جمله:.

  • جنس خوب محصول

پارچه های دیواری کاملا از دل طبیعت آمده و با استفاده از الیاف گیاهی ساخته شده است، بنابراین با سلامتی انسان کاملا سازگار است و ایجاد حساسیت نمیکند و به همین دلیل میتوان با آسودگی خاطر از پارچه دیواری برای تزیین اتاق کودک یا افراد حساس استفاده کرد. پارچه دیواری در جنسهای مختلفی مثل کتان، مخمل، چرم، ابریشم، ژاکارد و ساتن وجود دارد. همین موضوع نشان میدهد که پارچه دیواری دارای بافت است و ازنظر ظاهری نیاز با کاغذ دیواری متفاوت است.

  • تنوع بالای طرح و رنگ در پارچه دیواری

تنوع طرح و رنگ یکی از ویژگی های اصلی پارچه های دیواری است که باعث شده خیلی از مشتریان بیشتر به سمت تماشای این آلبوم ها گرایش پیدا کنند.

تنوع بالا محصولات
  • مقاومت بالا

طول عمر آنها نیز بسیار بالا است. در برابر پارگی و خراش نیز مقاومتر است و در صورت برخورد اشیا به دیوار یا شیطنت بچه های کوچک یا حیوانات خانگی دیرتر آسیب میبیند و پاره میشود، و همین موضوع باعث شده است که این پوششها انتخاب مناسبی برای خانواده هایی باشد که نگران خراب شدن دکوراسیون منزل خود هستند.

  • ضد آب و رطوبت بودن

پارچه دیواری در برابر نفوذ رطوبت و آب نیز مقاوم است. به همین دلیل میتواند برای استفاده در مناطق مرطوب و محیط هایی نظیر آشپزخانه یا دیوار پشت حمام مناسب باشد.

  • خاصیت آکوستیک

بافت پارچه های پارچه دیواری به آن خاصیت عایق میبخشد. این پارچه ها عایق صدا و حرارت هستند و به همین دلیل گزینه مناسبی برای محیط های پر سروصدا مثل سالن های همایش و آمفی تئاترها هستند. از طرف دیگر این پوشش ها عایق سرما و گرما نیز هستند و به همین دلیل استفاده از آنها در دکوراسیون داخلی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود.

  • خاصیت آنتی باکتریال

الیاف به کار رفته در پارچه خاصیت آنتی باکتریال دارد و از تجمع باکتری ها و قارچ ها جلوگیری میکند. اما این پارچه های دیواری در کنار مزایای خوبشان، معایبی هم دارند که ممکن است هراس کوچکی در مشتریان ایجاد کند!

  • قیمت و هزینه نصب

به دلیل جدیدتر بودن این نوع دیوارپوش، قیمت آن نسبت به کاغذ دیواری بالاتر است، و هنوز باید ثابت کند که در منزل افراد بالاتر از متوسط جامعه بیشتر جای دارد! شیوه نصب پارچه دیواری و کاغذ دیواری ازنظر تکنیکی تفاوتی با یکدیگر ندارد. اما ازآنجاییکه این پارچه ها دارای بافت هستند و کمی ضخیم ترند، نصب آنها نیازمند دقت و ظرافت بیشتری است. چسب مورد استفاده برای نصب این دو پوشش نیز تفاوتی با یکد یگر ندارد اما برای نصب دقیق تر و محکم تر می توان از چسب های مخصوص پارچه استفاده کرد. همین تفاوت های کوچک باعث میشود که هزینه های نصب این دیوارپوش بیشتر از کاغذ دیواری باشد. شما میتوانید در هر محلی که از کاغذ دیواری استفاده میکنید، پارچه دیواری را نیز به کار بگیرید. این پوشش ها برای انواع محیط های مسکونی، اداری و رسمی مناسب هستند و میتوانند در فضای لابی ساختمان های لوکس نیز مورداستفاده قرار گیرند. و به دلیل جدید تر بودن و مدرن تر بودن این پوشش، استفاده از این محصول، میتواند جلوه ی بسیار شیک و جذابی به محیط خانه یا محل کار شما بدهد، جلوه های درخور شخصیت شما. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره تخصصی در این حوزه می توانید با مشاوران آسام تماس بگیرید تا به سوالات شما پاسخ دهند و در این زمینه شما را با ارائه گزینه های مختلف یاری کنند.

نظر بگذارید.