کاغذ دیواری الیاف گیاهی

نویسنده: |به‌روز‌رسانی: دی ۵ام, ۱۴۰۰|تعداد مشاهده: ۱۳۰۹|
کاغذدیواری الیاف گیاهی

این نوع از کاغذ دیواری الیاف گیاهی ، پارچه ای بسیار شیک، لوکس، پیچیده و ماندگار هستند. پارچه‌ دیواری گیاهی که قبلاً در دهه ۱۹۷۰به‌عنوان یک لوازم داخلی معمولی شناخته می‌شد، امروزه دوباره به محبوبیت رسیده. این پوشش که از مواد طبیعی ساخته شده و توسط صنعتگران ماهر به صورت دستی ساخته شده است، انتخابی است که هم برای پوشش دیوارمناسب است و هم سازگار با محیط زیست است. با این حال، این کاغذ دیواری نسبت به کاغذ دیواری های معمولی (یا پارچه دیواری­های الیاف مصنوعی) گران تر، نصب آن سخت تر است و نیاز به نگهداری بیشتری دارد.

اما ما قصد داریم در این مقاله ۹ نکته کلیدی درباره ی پوشش دیواری­های الیاف گیاهی را با هم مرور کنیم:

کاغذ دیواری الیاف گیاهی ارزشمند است!

کاغذ دیواری الیاف گیاهی، مجلل است و در عین حال یک زیبایی طبیعی به فضای داخلی می بخشد و به همین دلیل اگر می خواهید یک فرد لاکچری و دوستدار محیط زیست باشید، انتخاب کاغذ دیواری الیاف گیاهی برای منزل یا محیط کار عالی است.

بیشتر کاغذ دیواری­های گیاهی جهان از کنف، جوت، پیکان، بامبو، رافیا، نی وعلف دریایی ساخته می شوند، و معمولا دست ساز آسیایی­ها هستند. الیاف طبیعی با دست (اغلب بر روی ماشین بافندگی)، با استفاده از نخ‌های پنبه‌ای نازک، که به دقت به پشت یک کاغذ برنجی نازک چسبیده‌اند، به هم بافته می‌شوند. این فرآیند بدون شک به کاغذ دیواری گیاهی زیبایی خاصی می بخشد، و خب همین موضوع طبیعتا تاثیر مستقیم در قیمت این نوع کاغذ دیواری میگذارد. درواقع، یک رول کاغذ دیواری پارچه ای معتبر در بریتانیا به طور متوسط ​​بین ۱۰۰تا ۳۰۰پوند قیمت دارد، بنابراین جای تعجب نیست که این نوع پوشش دیوار اغلب در خانه های مجلل تر و هتل های سطح بالا یافت می شود!.

کاغذ دیواری گیاهی به طرز کاملی فوق العاده است!

گاغذ دیواری های الیاف گیاهی ارزشمند هستند

هر رول کاغذ دیواری گیاهی با توجه به الگوی بافت، متفاوت هستند. الیاف در اندازه و سایه بین رول ها تفاوت دارند(حتی زمانی که از یک دسته، در همان رنگ و طرح خریداری می شوند). این ناهماهنگی ها نقص در محصول نیست، بلکه تابعی از فرآیند تولید دستی و مواد طبیعی است که از آن ساخته شده است (با رنگ آمیزی نابرابر،بسته به الیاف). ناهماهنگی در بافت و رنگ به این معنی است که می توان بین هر نوار کاغذ دیواری زمانی که روی دیوار است تمایز قائل شد و درزهای بین نوارها نیز به طور ظریفی قابل مشاهده خواهد بود. اگر یکنواختی دقیق را ترجیح می دهید، کاغذ دیواری سنتی ممکن است انتخاب مطمئن تری باشد!

کاغذ دیواری گیاهی رایحه ای خاکی و زمینی دارد!

کاغذ دیواری گیاهی بوی لطیف چمنزار را دارد. این رایحه طبیعی و خاکی با گذشت زمان محو می‌شود و برای بسیاری، بخشی از جذابیت این نوع پوشش دیواری اصیل است. با وجود این که بوی خیلی تندی ندارد، ممکن است این موضوع برای همه خوشایند نباشند بنابراین باید در نظر داشته باشید که آیا کاغذ دیواری با الیاف گیاهی برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر.

کاغذ دیواری گیاهی به راحتی پاره می شود و خراش می یابد.

کاغذ دیواری گیاهی نیز بسیار ظریف است. این کاغذ دیواری به مراتب بیشتر از کاغذ دیواری سنتی مستعد خراشیدگی  و پاره شدن است. همچنین بافت و عطر چمنی این کاغذ دیواری، آن را به یک صفحه اسکرچ بسیار جذاب برای گربه ها تبدیل کرده است که با ناخن روی آن خراش ایجاد کنند. به همین دلیل، قبل از قرار دادن کاغذ دیواری گیاهی در راهرو یا ورودی (جایی که ممکن است رهگذران یا اثاثیه خانه به آن ضربه بزنند) یا در اتاقی که احتمال دارد کودکان کوچک یا حیوانات خانگی به آن دست بزنند، این مورد را در نظر بگیرید. کاغذ دیواری گیاهی را در اتاق خواب یا روی یک دیوار به عنوان نقطه کانونی نصب کنید.

کاغذ دیواری علفزار به راحتی لک می شود

کاغذ دیواری گیاهی نیز بسیار جاذب است و مستعد لک. بیشتر مواد و مایعات (از جمله آب) روی آن اثرمی‌گذارند، به این معنی که تمیز کردن آن از دیوارپوش‌های سنتی که معمولاً می‌توان آن‌ها را با یک پارچه مرطوب پاک کرد، سخت‌تر است. به این ترتیب، قبل ازتصمیم گیری نصب آن در آشپزخانه و اتاق (مخصوصا اگر بچه های کوچکی دارید که دوست دارند روی دیوارها نقاشی بکشند) خوب فکر کنید!

اگر مایل به استفاده از کاغذ دیواری گیاهی در آشپزخانه، حمام یا کمد آب هستید، چندین اقدام پیشگیرانه وجود دارد که می توانید انجام دهید. مثل قرار دادن کاغذ دیواری در بالای دیوار (به طوری که از پاشیده شدن آب جلوگیری کند و درواقع آب به آن نرسد) و نصب یک هواکش قدرتمند برای به حداقل رساندن رطوبت وجلوگیری از نشستن بیش از حد بخار روی کاغذ دیواری. همچنین باید مراقب باشید که کاغذ دیواری با وسایل لوله کشی تماس نداشته باشد.

کاغذ دیواری گیاهی بوها را جذب می کند

کاغذ دیواری یک ماده طبیعی پر از منفذ است، بنابراین علاوه بر مایعات، رایحه ها را جذب میکند و در خود نگه می دارد. زمانی که تصمیم می گیرید کاغذ دیواری گیاهی را در واقع در فضای خود نصب کنید، کمی به سبک زندگی خود فکر کنید. بوی سیگار و قلیان و بوی تند مواد غذایی مانند ماهی، چربی های پخت و پز، ادویه جات ترشی جات و غذاهای سرخ شده روی دیوارها می ماند. از این نظر، کاغذ دیواری گیاهی را می توان به داشتن پرده های پارچه ای تشبیه کرد که نمی توان آنها را به طور دوره ای بیرون آورد و تمیز کرد.

کاغذ دیواری گیاهی می تواند آلرژی ایجاد کند

همانطور که اشاره کردیم، کاغذ دیواری های الیاف گیاهی از مواد طبیعی از جمله پیکان، علف دریایی و نی ساخته می شود. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان از آلرژی رنج می برید، کاغذ دیواری الیاف مصنوعی می تواند انتخاب بهتری باشد.

 کاغذ دیواری گیاهی به نور خورشید حساس است

کاغذ دیواری گیاهی به عنوان یک ماده طبیعی و خام (تصفیه نشده) نسبت به پوشش های سنتی، به نور خورشید حساس تر است. این امر به ویژه در مورد کاغذ دیواری های گیاهی با رنگ های تیره تر صادق است. در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، رنگ کاغذ دیواری با گذشت زمان محو و سفید می شود.

به این ترتیب، این نوع کاغذ دیواری را برای استفاده در اتاقی در نظر بگیرید که نور طبیعی کمتری دریافت می‌کند یا دارای پرده‌هایی هستند که در طول روز قابل کشیدن است. از طرف دیگر، ممکن است ترجیح دهید عمر کاغذ دیواری گیاهی خود را با هزینه کردن روی روش های اضافی افزایش دهید؛ مانند نصب یک فیلتر شفاف اشعه ماوراء بنفش روی شیشه پنجره.

کاغذ دیواری گیاهی نیاز به نصب حرفه ای دارد

کاغذ دیواری الیاف گیاهی نیاز به نصب حرفه ای دارد

نصب کاغذ دیواری گیاهی طبیعی می تواند فرآیندی پیچیده، پرهزینه و زمان بر باشد که به تخصص و ابزار تخصصی نیاز دارد. ما توصیه می کنیم یک نصاب کاغذ دیواری حرفه ای را استخدام کنید که تجربه این نوع خاص از پوشش دیوار را داشته باشد.

به طور خاص، دیوارها نسبت به زمانی که با کاغذ دیواری سنتی یا الیاف مصنوعی استفاده می شود، به آماده سازی بیشتری نیاز دارند. بسته به سن دیوار و گچ، دیوار به طور ایده آل باید با یک پرایمر رنگدانه اکریلیک مهر و موم شود. این کار از نشت رطوبتی که از قبل در دیوار وجود دارد و باعث تغییر رنگ پارچه گیاهی می شود، جلوگیری می کند. همچنین باید در مورد رنگ آمیزی آستر زیرین دقت کنید که باید دقیقا همان رنگِ کاغذ دیواری گیاهی که انتخاب کردید باشد. به این دلیل که پارچه گیاهی بسته به میزان رطوبت در فضای داخلی شما منبسط و منقبض می شود. رنگ آمیزی آستر، خطر نشان دادن کاغذ آستر سفید از طریق درزها را به حداقل می رساند، اگر این اتفاق بیفتد!

این واقعیت که پارچه گیاهی هنگام خیس شدن منبسط می‌شود، نصب آن را نسبت به کاغذ دیواری سنتی یا الیاف مصنوعی سخت‌تر می‌کند. متخصصان با تجربه در زمینه پارچه گیاهی ممکن است ترجیح دهند پشت ورق ها را به آرامی با آب خیس کنند تا از قبل منبسط شود و از تشکیل حباب های هوا روی دیوار جلوگیری شود و بخش های بزرگی از کاغذ نیاز به صاف کردن و تنظیم مجدد داشته باشد که می تواند مشکل باشد، زیرا پارچه های گیاهی بسیار مستعد پاره شدن هستند.

مراقب باشید که از چسب مناسب استفاده کنید. پارچه گیاهی شکننده است، بنابراین ابتدا چسب را روی قسمت کوچکی از کاغذ تست کنید تا مطمئن شوید که نشتی نداشته باشد و از قسمت جلوی آن ظاهر نشود. هنگام نصب کاغذ دیواری سنتی، هر چسبی که روی جلوی کاغذ دیواری ریخته یا لک شده باشد، معمولاً به راحتی و بدون آسیب پاک می شود. این در مورد کاغذ دیواری گیاهی صدق نمی کند. با توجه به بالا بودن احتمال لک شدن یا پاره شدن کاغذ دیواری پارچه­ای در حین نصب، همیشه بهتر است حداقل دو رول بیشتر از مقدار مورد نیاز خود خریداری کنید.

بنابراین، آیا باید کاغذ دیواری گیاهی را با الیاف واقعی یا مصنوعی را انتخاب کنیم؟ با این که انتخاب الیاف واقعی گران تر است، نصب آن سخت تر است و نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارد، اما همچنین ظاهر، حس و بوی زیبای طبیعی و مجلل را به فضای ما می بخشد که به سادگی نمی توان آن را با پارچه های دیواری سنتی یا حتی الیاف مصنوعی مقایسه کرد. اینکه کاغذ دیواری گیاهی با الیاف واقعی یا مصنوعی برای شما بهترین است به بودجه شما، زمانی که برای نصب آن دارید، ترجیحات و سبک زندگی شما بستگی دارد. کارشناسان ما در آسام آماده ارایه خدمات و اطلاعات کامل درمورد انواع مختلف کاغذ دیواری میباشند.

نظر بگذارید.