نکات دکوراسیون با کاغذ دیواری آشپزخانه

کاغذ دیواری طرح دار برای آشپزخانه

فهرست مطالب

کاغذ دیواری آشپزخانه طعمی منحصر به فرد به قلب خانه می بخشد و فضای آشپزی را به پناهگاهی شیک و جذاب تبدیل می کند. کاغذ دیواری های آشپزخانه با مجموعه ای از طرح ها از نقوش جذاب آشپزی گرفته تا الگوهای ظریف، زیبایی و عملکرد را به یکپارچه ترکیب می کنند. آنها فراتر از زینت بخشیدن به دیوارها، شخصیت و گرما را به فضا القا می کنند و پس زمینه ای را ایجاد می کنند که طراحی کلی آشپزخانه را تکمیل می کند. از مینیمالیستی مدرن گرفته تا خانه‌های روستایی، انتخاب مناسب کاغذ دیواری می‌تواند پالت رنگ، کابینت و لوازم خانگی را به هم پیوند دهد و انسجام بصری اتاق را افزایش دهد. کاغذ دیواری‌های آشپزخانه با گزینه‌های قابل تمیز کردن آسان و بادوام موجود، تعادلی بین کاربردی بودن و جذابیت بصری ایجاد می‌کنند و منطقه پخت و پز را به یک پناهگاه آشپزی تبدیل می‌کنند که در آن سبک و طعم با هم تلاقی می‌کنند.

امروزه کاغذ دیواری‌ها برای هر فضایی قابل استفاده هستند و آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. با پیشرفت تکنولوژی، کاغذ دیواری‌هایی با هر جنس و ضخامت برای فضاهای مختلف استفاده می‌شوند. اما باید بدانید که برای هر فضا از چه نوع کاغذ دیواری و حتی چه طرح‌هایی استفاده کنید که برای فضا کاربردی باشند. در ادامه با نکاتی در مورد انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه خانه خود آشنا می‌شوید که کمک می‌کنند بهترین گزینه را برای این محیط انتخاب کنید.

چگونه کاغذ دیواری مناسبی برای آشپزخانه خانه خود انتخاب کنید؟

هنگام خرید کاغذ دیواری به خصوص برای آشپزخانه خانه خود، این نکات را در نظر داشته ‌باشید:

کاغذ دیواری با طرح جذاب

جنس کاغذ دیواری

در آشپزخانه به‌دلیل وجود بخار غذا، وجود سینک ظرفشویی و استفاده مداوم از آب، محیطی مرطوب است و باید از کاغذ دیواری‌هایی با جنس‌ مقاوم و ضدآب استفاده شود. همچنین، مقاومت کاغذ دیواری باید به‌گونه‌ای باشد که امکان شستشو و پاک کردن لکه‌ها از روی آن فراهم باشد. بنابراین هنگام خرید کاغذ دیواری آشپزخانه، به فروشنده یا راهنمای فروشگاه بگویید که کاغذ دیواری ضدآب و مناسب برای محیط مرطوب را لازم دارید تا کاغذ دیواری مناسبی را به شما پیشنهاد کند.

طرح کاغذ دیواری

جنس کاغذ دیواری باید مقاوم و ضد آب باشد که در طرح و رنگ‌های متنوعی در بازار موجودند. اما طرح کاغذ دیواری باید چگونه باشد؟

هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری، باید دکوراسیون آشپزخانه از جمله کابینت‌ها، جزیره و سایر وسایل را در نظر داشته‌ باشید. اگر دکوراسیون آشپزخانه طرح ساده‌ای دارد، می‌توانید از انواع طرح‌های کاغذ دیواری هندسی یا حتی گلدار استفاده کنید؛ این موضوع کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. اگر دکوراسیون شلوغی دارید و کابینت‌های آشپزخانه شما طرح‌دار است، بهتر است از کاغذ دیواری‌های ساده و تک رنگ استفاده کنید.

کاغذ دیواری رنگ روشن برای آشپزخانه

رنگ کاغذ دیواری

اگر آشپزخانه شما کوچک است، بهتر است از انواع کاغذ دیواری‌های روشن و با طرح‌های خلوت استفاده کنید تا آشپزخانه شما کوچک به نظر نرسد. اما در محیط‌های بزرگ‌تر می‌توانید بدون محدودیت‌، حتی رنگ‌های تیره را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های هماهنگ با سایر اجزای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید تا جلوه بسیار زیبایی به آشپزخانه خود ببخشید.

برای دیوار آشپزخانه کاشی مناسب‌تر است یا کاغذ دیواری؟

این موضوع کاملاً به نوع و جنسی که برای دیوارپوش های آشپزخانه استفاده می‌کنید، بستگی دارد. اکثر افراد از کاشی، سرامیک و یا رنگ برای پوشش دیوار آشپزخانه خود استفاده می‌کنند؛ زیرا تمیز کردن آن ساده‌تر است و دیرتر نیز کثیف می‌شود.

اما با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، کاغذ دیواری‌هایی با جنس و ضخامت متناسب با محیط‌های مرطوب و فضاهایی که امکان لکه شدن دیوارها زیاد است، طراحی و تولید شده‌اند که آشپزخانه نیز یکی از همان محیط‌ها به‌شمار می‌آید.

اگر کاغذ دیواری مناسبی برای آشپزخانه استفاده کنید، مشکلی هنگام تمیز کردن لکه‌های چربی برای شما ایجاد نخواهد شد و کاغذ دیواری شما به‌راحتی تمیز می‌شود. همچنین به‌دلیل وجود رطوبت زیاد در آشپزخانه، باید از کاغذ دیواری ضد آب استفاده کنید تا در اثر رطوبت پاره و مچاله نشوند.

کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون آشپزخانه

کاغذ دیواری معمولاً در چه نقاطی از آشپزخانه نصب می‌شود؟

پشت سینک و قفسه‌ها و فضای بین کابینت‌های بالا و پایین، بهترین نقاط آشپزخانه برای نصب کاغذ دیواری هستند. معمولاً در آشپزخانه‌ها، بین دو ردیف کابینت‌ها در بالا و پایین آشپزخانه خالی است و می‌توان این قسمت را با کاغذ دیواری‌های مدرن یا حتی کلاسیک و طرح‌های سنتی هندسی پوشانید تا جلوه بسیار زیبایی به آشپزخانه خانه شما ببخشد. اگر کابینت‌های شما دارای طرح باشند، می‌توانید این قسمت را با کاغذ دیواری تک رنگ و بدون طرح بپوشانید تا دکوراسیون آشپزخانه شما تکمیل شود.

سخن پایانی

وقتی بحث از پوشش دیوارهای آشپزخانه به میان می‌آید، کم‌تر کسی به کاغذ دیواری فکر می‌کند؛ زیرا در اکثر دکوراسیون‌های سنتی از کاشی یا رنگ برای پوشش دیوارها استفاده می‌شود. اما با پیشرفت فناوری، کاغذ دیواری‌هایی با ضخامت و جنس متناسب با فضای آشپزخانه و حتی حمام نیز تولید شده ‌است. این کاغذ دیواری‌ها کاملاً برای محیط مرطوب مناسب هستند و به زیبایی محیط می‌افزایند. در این مطلب، نکاتی در مورد کاغذ دیواری های آشپزخانه گفته شد که اگر این موارد را در نظر داشته ‌باشید و به آن عمل کنید، خرید کاغذ دیواری از بهترین انتخاب‌ها برای تکمیل دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد بود و می‌توانید از محیط آرامش‌بخش و زیبایی که برای خود خلق کرده‌اید، لذت ببرید. با کارشناسان ما در آسام و راش ایران در تماس باشید.