فاکتورهای مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای محیط اداری

کاغذ دیواری محیط اداری

فهرست مطالب

کاغذ دیواری از جمله مهم ترین قسمت یک فضای اداری به شمار می‌رود. در واقع در نگاه اول کاغذ دیواری یک محیط کاری بیانگر همه چیز از جمله صمیمیت کارکنان، حس و حال فضای، سلیقه افراد در آن فضا و غیر می‌باشد. شاید قیمت کاغذ دیواری امروزه دلیلی باشد که بسیاری از افراد از استفاده آن خودداری می کنند. امروزه برای شیک کردن فضاهای اداری و تغییر دکوراسیون داخلی، انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب جزو اولین قدم ها و موثر ترین آن‌هاست.

کاغذ دیواری محیط کار اداری فراتر از عملکرد تزئینی خود، می‌تواند هویت یک برند منسجم را ایجاد کند، حس حرفه‌ای بودن را القا کند یا محیطی خلاقانه و انگیزشی ایجاد کند. انتخاب الگوی کاغذ دیواری، پالت رنگ و بافت می تواند بر حال و هوای کلی فضا تأثیر بگذارد، از ارتقای تمرکز و بهره وری گرفته تا ایجاد فضایی آرام. الگوهای هندسی می توانند لمس معاصر را به ما اضافه کنند، در حالی که نقوش طبیعی ممکن است آرامش را به ارمغان بیاورند. علاوه بر این، کاغذ دیواری های تخصصی، مانند کاغذدیواری هایی که دارای خواص آکوستیک یا سطوح مغناطیسی هستند، می توانند عملکرد را افزایش دهند. کاغذ دیواری اداری چه بر روی یک دیوار برجسته، در کل فضا و یا حتی در اتاق های جلسات استفاده شود، فرصتی منحصر به فرد برای انتقال ارزش ها و فرهنگ شرکت و در عین حال افزایش جذابیت بصری فضای کار ارائه می دهد.کاغذ دیواری مناسب برای محیط های اداری باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ فاکتورهای مهم در انتخاب کاغذ دیواری برای فضاهای کاری کدامند؟ برای پاسخ به این سوالات مقاله پیش رو را تا انتها مطالعه کنید.

اهمیت کاغذ دیواری برای محیط اداری

با توجه به اینکه افراد بیشترین تایم روز خود را در فضای کار می گذرانند، محیط کاری تاثیر زیادی در عملکرد و خلق و خوی کارکنان دارد. کارشناسان دکوراسیون داخلی همیشه بر اهمیت و زیباسازی فضاهای اداری تاکید مضاعف دارند. شاید یکی از علت های اصلی این باشد که هر چه محیط کاری پویاتر و زیباتر باشد، تاثیر مستقیم بر عملکرد و بهبود نتایج دارند. پس اگر شما به عنوان یک کارفرما این مقاله را مطالعه می کنید، هرگز نقش دکوراسیون را در راندمان کاری کارکنان خود دست کم نگیرید.

شاید به دلیل قیمت کاغذ دیواری فکر کنید، این تغییر در اولویت محیط اداری یا فضای کاری شما نباشد، اما اگر از تاثیرات طولانی مدت آن آگاه باشید طرز فکرتان تغییر می کند. البته در حال حاضر با افزایش تنوع در طرح و رنگ های کاغذ دیواری، قیمت کاغذ دیواری در رنج های مختلفی وجود دارد. بنابراین با هر بودجه و سلیقه ای می توانید کاغذ دیواری مناسبی پیدا کنید.

ویژگی ها و مزیت های کاغذ دیواری مناسب محیط کار

هر کاغذ دیواری برای یک سبک و فضایی مناسب می باشد. در واقع اگر طراحی دکوراسیون داخلی اصولی باشد، برای هر قسمت متناسب با رنگ سبک و نوع کاربری محیط، از چندین نوع کاغذ دیواری خاص استفاده می شود. مهم ترین مزیت کاغذ دیواری برای فضاهای اداری عبارتند از:

  • تنوع در جنس و کیفیت:

    وقتی برای خرید کاغذ دیواری به فروشگاه ها مراجعه می کنید با دنیایی از طرح کاغذ دیواری و رنگ های گوناگون روبرو می شوید. همچنین با انواع جنس های کاغذ دیواری آشنا می شوید. در ایران جنس های مرغوب با قیمت کاغذ دیواری مناسب، از جمله کاغذ دیواری ترک یا اروپایی در بین مردم بسیار شناخته شده می باشد. این برندها با طراحی های منحصر به فرد در کاغذ دیواری بسیار پرطرفدار هستند.

  • نصب راحت و قابل شستشو:

    بسیاری از جنس های کاغذ دیواری را می توان به سادگی با یک دستمال نم دار تمیز کرد. علاوه بر آن برخی از آن ها با توجه به جنس و ترکیبات مواد اولیه اصلا آلودگی ها را به خود جذب نمی کنند. در کنار این موارد اگر کاغذ دیواری روش نصب آسانی نیز داشته باشند، دیگر همه چیز تمام خواهند بود.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری برای محیط اداری

هر طرح و رنگی در کاغذ دیواری برای هر فضایی مناسب نیست. قطعا برای محیط های اداری با توجه به رسمی بودن فضا و محیط باید از سبک های خاصی در طراحی دکوراسیون و کاغذ دیواری استفاده کرد. در این قسمت می خواهیم نکات مهمی در هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای محیط های اداری برایتان بازگو کنیم.

کاغذ دیواری مناسب محیط اداری

به ابعاد فضای خود دقت کنید.

ابعاد فضا تاثیر چشمگیری در نوع انتخاب شما دارد. اگر فضای کاری شما یک محیط کوچک است بهتر است، از کاغذ دیواری هایی با سبک های ساده و روشن استفاده کنید. همیشه می گویند زیبایی در سادگی است. انتخاب این طرح ها علاوه بر شیک تر کردن محیط، فضای شما را بزرگتر نشان می دهد. برای فضاهای بزرگ نیز حتما گزینه های انتخابی شما بیشتر است. اما توصیه می کنیم از طرح های خیلی شلوغ برای همه دیوارها استفاده نکنید.

به تعداد کارکنان و روحیات آنها توجه داشته باشید.

می توانید با کارکنان و سایر همکارانتان در مورد تغییر دکوراسیون و حتی قیمت کاغذ دیواری صحبت کنید. نظر و سلیقه آن ها را نیز بپرسید و بعد تصمیم نهایی را بگیرید. اگر مجموعه شما دارای یک یونیفرم مخصوص است برای جلوگیری از خستگی زودرس کارکنان از رنگ های ملایم و متضاد استفاده کنید.

رنگ و طرح کاغذ دیواری را متناسب با سایر اکسسوری و لوازم انتخاب کنید.

رنگ و طرح را ترکیبی برگزینید، یعنی علاوه بر توجه به سلیقه و نظر شخصی، سایر وسایل اتاق ها را نیز درنظر بگیرید. گاهی اوقات بهتر است قبل از انتخاب نیم نگاهی به طیف رنگ ها یا چرخه رنگ ها داشته باشید. این کار به شما کمک می کند رنگ و سبک تمام وسایل را در انتخاب کاغذ دیواری مد نظر داشته باشید.

اهمیت رنگ ها در تغییر فضای محیط فراموش نکنید.

رنگ کاغذ دیواری نباید طوری باشد که چشم را خسته کند یا باعث تمرکز حواس شود. بنابراین به کاربردن کاغذ دیواری که دارای رنگ های ملایم باشد بهترین گزینه است. همچنین اگر فضای اداری شما دارای ترکیب رنگی خاصی می باشد پیشنهاد می کنیم تنها در یک دیوار از رنگ های جیغ استفاده کنید که هم زیبایی فضا حس شود و هم تاثیر منفی بر عملکرد کارکنان نداشته باشد

سخن پایانی

اهمیت کاغذ دیواری در فضاهای اداری بر کسی پوشیده نیست. با این حال برخی از افراد قیمت کاغذ دیواری را بهانه ای برای نادیده گرفتن تزیین دیوارها و تغییر دکوراسیون می دانند. پیشنهاد می کنیم با یک بررسی اجمالی تاثیرات مثبت این تغییرات را در محیط های کاری بررسی کنید. حتما نظرتان تغییر خواهد کرد.

چنانچه قصد تغییر دکوراسیون یا نصب کاغذ دیواری برای محیط اداری را داشتید؛ اما نمی دانستید کدام گزینه ها برای شما مناسب هستند، ما در مجموعه هنرو تجارت آسام با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی با پیشنهاد بهترین قیمت کاغذ دیواری، شما را به هدف خود می رسانیم.