کاغذ دیواری مناسب پذیرایی

نویسنده: |به‌روز‌رسانی: آذر ۲۲ام, ۱۴۰۱|تعداد مشاهده: ۳۵۰|

مقدمه

کاغذ دیواری بخش مهمی از دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود. انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای سالن پذیرایی بسیار مهم است زیرا تاثیر زیادی در زیبایی فضای خانه دارد. به منظور ایجاد هماهنگی بین قسمت های مختلف اتاق نشیمن مانند کف، رنگ سقف و ترکیب مبلمان، توجه به انتخاب کاغذ دیواری مناسب حائز اهمیت است.
انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق های مختلف مانند اتاق پذیرایی با بررسی عوامل محیطی و همچنین هماهنگی طرح، متریال و رنگ کاغذ دیواری با سایر قسمت های نشیمن مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال انتخاب کاغذ دیواری سالن پذیرایی کوچک دارای تفاوت های اساسی نسبت به فضای سالن پذیرایی بزرگ است.

با تزیین دیوارهای پذیرایی با الگوهای پیچیده، بافت های ظریف یا نقوش فریبنده ای که حساسیت های طراحی شما را بازتاب می دهد، زندگی را به این فضای انتقالی القا کنید. فرقی نمی‌کند که یک گلسنگ جاودانه را انتخاب کنید تا فضایی از ظرافت را به شما منتقل کند یا یک طرح هندسی پر جنب و جوش را برای یک پیچ و تاب مدرن انتخاب کنید، کاغذ دیواری سالن این توانایی قابل توجه را دارد که به کل خانه شما تن بدهد. از افزودن عمق بصری گرفته تا ایجاد یک انتقال بدون درز بین اتاق‌ها، کاغذ دیواری سالن فضای داخلی شما را ارتقا می‌دهد و یک راهرو صرف را به بوم بیان شخصی و پیش درآمدی خوشایند برای اتاق‌های فراتر تبدیل می‌کند.

انتخاب کاغذ دیواری برای فضا های مختلف فاکتورهای متعددی را دنبال می کند که وجود یا عدم وجود آنها تاثیر بسزایی در زیبایی فضای منزل دارد. در این مقاله به معرفی سبک های جدید طراحی کاغذ دیواری سالن پذیرایی و راهنمای انتخاب کاغذ دیواری مناسب می پردازیم.

 اهمیت کاغذ دیواری در طراحی منزل

دکوراسیون داخلی هر بخش از فضای منزل با توجه به شرایط و نوع کاربری آن از نظر دکوراسیون نیارمند رعایت نکاتی است که یکی از مهم ترین نکات برای دکوراسیون اتاق سالن پذیرایی، انتخاب کاغذ دیواری مناسب و هماهنگ با بقیه قسمت های اتاق نشیمن است.
طرح و رنگ کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی به طور مستقیم بر ابعاد فضا، جذب نور سالن و همچنین جذابیت آن تأثیر می گذارد. هر گونه اشتباه در انتخاب این پوشش دیوار برای هر مکانی تاثیر بدی در ظاهر و استایل اتاق دارد.
امروزه انواع کاغذ دیواری مانند پی وی سی، کاغذی، نانو، سه بعدی و انواع پوشش های ضد آب را می توان در طرح های خاص و متنوع برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار داد. بر اساس سبک اتاق ها و همچنین رنگ و طرح به کار رفته در فضای آن، می توانید بهترین کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

 اهمیت کاغذ دیواری

اهمیت کاغذ دیواری

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری مناسب سالن پذیرایی

راهنمای انتخاب دیوارپوش فضای سالن پذیرایی با در نظر گرفتن عوامل مهم محیطی (علت زرد شدن آنها پس از نصب) برای این قسمت از خانه در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، عناصری مانند محل نصب کاغذ دیواری و نحوه انطباق آن با محیط نیز بسیار مهم است.
به عنوان مثال، دانستن اینکه چه نوع دیوارپوش را برای نصب روی کاشی یا روی دیوار گچی انتخاب کنید، اهمیت بسزایی دارد.

رنگ مناسبی را برای کاغذ دیواری سالن پذیرایی انتخاب کنید.

یکی از عوامل مهم در انتخاب دیوارپوش برای فضای سالن پذیرایی، رنگ متناسب با قسمت های مختلف فضای مورد نظر مانند کف، سقف و مبلمان است. علاوه بر این موارد می توان به تاثیر بزرگی و کوچکی سالن در انتخاب رنگ کاغذ دیواری اشاره کرد.
رنگ های روشن در دیوارپوش های سالن پذیرایی، انتخابی مناسب برای اتاق های کوچک با سقف کوتاه است و از سوی دیگر، رنگ های تیره بهترین انتخاب برای دادن سبکی خاص به اتاق های بزرگ است.
انتخاب رنگ های مختلف و مکمل برای فضای اتاق نشیمن ایده خوب و مفیدی است. استفاده از رنگ های خنثی و فانتزی فضایی منحصر به فرد را برای محیط ایجاد می کند. به طور کلی علاوه بر توجه دقیق به مراحل قبل از نصب کاغذ مانند ترمیم ترک های سقف و موارد مشابه، ایجاد هماهنگی بین عناصر تزئینی، نتیجه مطلوبی را رقم خواهد زد.

کاغذ دیواری سالن پذیرایی

کاغذ دیواری سالن پذیرایی

متریال هماهنگ با محیط

انتخاب کاغذ دیواری به طور مستقیم به نوع دکوراسیون سالن پذیرایی و سبک وسایل در نظر گرفته شده برای فضا بستگی دارد. کیفیت مطلوب و امکان شستشوی کاغذ دیواری از عوامل مهم در انتخاب این نوع پوشش می باشد.

اهمیت طراحی کاغذ دیواری

انتخاب طرح کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی به سبک طراحی و نوع شمایل اتاق ها بستگی دارد. در انتخاب طرح باید دقت زیادی داشته باشید تا برای محیط های پر جنب و جوش و برای فضاهای ساده بهترین گزینه ها را انتخاب کنید.
بزرگی فضای اتاق نشیمن، لوازم و تزیینات به کار رفته و نوع چیدمان وسایل در انتخاب طرح های مختلف کاغذ دیواری مانند هندسی، زیگزاگ، و … تاثیر مستقیم دارد.

کاغذ دیواری برای فضای سالن پذیرایی کوچک

فضای محدود یک سالن نشیمن کوچک را می توان با انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دیوارپوش، کمی بزرگتر و وسیع تر نشان داد. انتخاب کاغذ دیواری رنگ روشن برای سالن پذیرایی ایده ای کاربردی برای تزیین سالن های کوچک است.
کاغذ دیواری های سفید برای اتاق نشیمن که در آن رنگ سفید با رنگ های تیره و روشن ترکیب می شود، انتخاب ویژه ای برای روشن و بزرگ شدن فضا است.

کاغذ دیواری برای فضای سالن پذیرایی بزرگ

در یک اتاق نشیمن بزرگ، مانند یک اتاق سالن پذیرایی کوچک، محدودیتی برای انتخاب طرح و رنگ وجود ندارد و تنها توجه به نوع کف و سبک داخلی استفاده شده در اتاق، مستقیماً روی انتخاب شما تأثیر می گذارد.

کاغذ دیواری های سه بعدی

کاغذ دیواری های سبک جدید مانند کاغذ دیواری سه بعدی انتخاب مناسبی برای کسانی است که می خواهند از روشه های جدید در زیباتر کردن فضای زندگی خود استفاده کنند. امروزه نصب کاغذ دیواری های سه بعدی و پوستر در اندازه های مختلف را می توان ایده ای نو در طراحی سالن پذیرایی دانست.

کاغذ دیواری های سه بعدی

کاغذ دیواری های سه بعدی

جمع بندی

با توجه به نکات فوق، به نظر می رسد دست شما در انتخاب دیوارپوش های متنوع برای فضای سالن  پذیرایی منزلتان، بسیار باز است. توجه کردن به فضای اتاق نشیمن، نوع مبلمان، ارتفاع دیوارها و سقف و سایر چیدمان اتاق، می تواند شما را برای انتخاب بهترین گزینه ممکن یاری کند. چنانچه در انتخاب و نصب کاغذ دیواری مناسب سالن پذیرایی منزل خود نیاز به مشاوره دارید، همکاران ما در شرکت هنر و تجارت آسام می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

نظر بگذارید.