طرح پارچه دیواری در دکوراسیون داخلی

پارچه دیواری

فهرست مطالب

پارچه‌ دیواری از الیاف طبیعی ساخته می شوند و بر روی یک لایه اکریلیکی نصب می گردند که باعث دوام هرچه بیشتر آنها می شود.این نوع از دیوار پوش ها و طرح پارچه دیواری در دوره‌های مختلف با توجه به روند‌های مختلف مد، جایگاه خود را در دکوراسیون منازل حفظ کرده و از گذشته به دلیل ساختار طبیعی از قیمت بالاتر و البته کیفیت بهتر برخوردار بوده است.در هنگام خرید کاغذ دیواری علاوه بر طرح و رنگ، جنس و کیفیت نیز تاثیر به سزایی در انتخاب افراد دارد.

یکی از قدیمی‌ترین انواع دیوار پوش‌ها، پارچه‌های دیواری هستند. پارچه دیواری به عنوان یک کالای لوکس محسوب می شده و طبقات بالای جامعه و افراد ثروتمند از آن استفاده می کردند. طول عمر پارچه‌های دیواری حداقل ۱۵ سال است. طرح پارچه دیواری‌ کاخ ورسای فرانسه، کاخ نیاوران و سعد آباد بعد از گذشت سال‌ها هنوز شکوه خود را حفظ کرده ا‌ند.

برای استفاده از پارچه دیواری حتما نباید کل دیوار‌ها را با این دیوارپوش بپوشانید، شما می توانید با سلیقه خود و با توجه به چیدمان وسایل، برای قسمتی از فضا از پارچه دیواری و برای دیگر دیوار‌ها از رنگ و یا کاغذ دیواری استفاده نمایید.

مزایای پارچه‌های دیواری

از مزایای پارچه‌های دیواری می توان به خاصیت آنتی باکتریال بودن، طول عمر و دوام بالای آن ها اشاره کرد.این نوع دیوارپوش به دلیل نوع ساختار و ضخامت، دارای خاصیت اکوستیکی است که عایق صدای مناسبی برای فضاهای شلوغ و پر سر و صدا می باشد. پارچه های دیواری عمدتا نسبت به خراش و ضربه های خفیف مقاوم هستند.پارچه‌های دیواری در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف موجود هستند که به دلیل داشتن بافت پارچه ای هماهنگی خوبی با عناصر موجود در فضای منزل مثل مبلمان، پرده و فرش ایجاد می کنند.

راش تکستایل برند لوکس راش، از انواع طرح پارچه دیواری محسوب می شود و علاوه بر طراحی زیبا و منحصر به فرد، دارای طول عمر و مقاومت بیشتر نسبت به انواع دیگر دیوار پوش ها می باشد.

پارچه دیواری

پارچه دیواری

پارچه دیواری